Kočka je obvykle příjemným mazlíčkem, který je v mnoha kulturách považován i za symbol štěstí, který chrání před chudobou. Kočičí motivy proto vnesou do prostoru pozitivní atmosféru.

Oblíbený motiv v čínské i francouzské kultuře 

Rozhodně se tento vzor hodí do interiérů inspirovaných čínskou kulturou, kde se velké oblibě těší hlavně čínské bobtailové neboli krátkoocasé kočky. V nich si můžete dovolit i výraznější barvy a zdobení. Prim budou motivy hrát i ve francouzsky laděném interiéru ve stylu Provence. V takovém případě ale volte uměřené provedení bez výrazných barev.

Zábavný motiv kočičí hlavy můžete využít jako formičku na vajíčka nebo si ho užít na papírových talířích.

Zábavný motiv kočičí hlavy můžete využít jako formičku na vajíčka nebo si ho užít na papírových talířích.

FOTO: Yellow Octopus (3x), Candle & Cake

Kočky bývají od dávné doby spojovány s bohyní Afroditou. Do interiéru vnášejí erotický nádech a jemnost a hodí se předně do dámských interiérů a prostor, kde vládnou ženy.

Prostírání s motivem koček se hodí do romantičtěji zařízených jídelen.

Prostírání s motivem koček se hodí do romantičtěji zařízených jídelen.

FOTO: Sophie Allport

Kočičí motivy se stanou výrazným prvkem, který by měl vyniknout. Pokud volíte prostírání, servis či hrníčky s tímto potiskem, vyhněte se dalším motivům a volte už jen jednobarevné doplňky tón v tónu.

Kuchyň dekorujte magnety ve tvaru koček. Slavnostní tabuli pak elegantní místou s kočkou na poklopu.

Kuchyň dekorujte magnety ve tvaru koček. Slavnostní tabuli pak ozdobte elegantní mísou s kočkou na poklopu.

Motivy koček ve výraznější barevnosti se hodí předně do domácností mladších generací. Kombinovat je lze s výrazným prostíráním v zářivých i neonových barvách i s barevnými příbory a tvarově nevšedním servisem.

Chladnější večery zpestří sítko s kočičím motivem i hrnečky s hravými šelmami.

Chladnější večery zpestří sítko s kočičím motivem i hrnečky s hravými šelmami.

FOTO: Annabel James

Pokud hledáte inspiraci pro zařízení jídelny a kuchyně, vezměte v úvahu nejen volbu dekorativních motivů, ale i barevnost. Je například známo, že modrá barva potlačuje chuť k jídlu, zatímco červená ji povzbuzuje. Zelená barva pak může připomínat zkažené jídlo.