Hlavní obsah
Kanadský herec prodává dům, který si nechal postavit. Foto: Profimedia.cz

Skleněný dům v horách má nejen skvělý výhled, pro mnohé i vysněnou adresu

Skleněný dům, tak se přezdívá sídlu kanadského herce Willa Arnetta, známého například ze starší komedie Ledově ostří. Velice moderně vyhlížející stavba v horách nad americkým Los Angeles, tvořená ocelovou konstrukcí vyplněnou převážně sklem a tmavě mořeným cedrovým dřevem, je momentálně na prodej, a to v přepočtu za 262 milionů korun.

Kanadský herec prodává dům, který si nechal postavit. Foto: Profimedia.cz
Skleněný dům v horách má nejen skvělý výhled, pro mnohé i vysněnou adresu

Kanadský herec Will Arnett si v roce 2013 pořídil dům v horách nad Beverly Hills. Tato část města se jmenuje pro nás trochu nezvykle - Beverly Hills Post Office. Znamená to, že se tamní obyvatelé hřejí na výsluní slavného směrovacího čísla  90210, ovšem v praxi je to asi tak všechno.

Na okamžitou pomoc policistů či hasičů, kteří jsou k dispozici rezidentům prominentní čtvrti, nemají nárok. V tomto ohledu jsou odkázaní na standardní služby města Los Angeles.

Starý dům, který na pozemku v horách stál, Arnetta ale nijak nelákal. Líbilo se mu pouze místo. Proto původní obydlí nechal strhnout a najal si architektku Suchi Reddyovou a také firmu Living Homes, aby mu navrhla a postavila dům nový, moderní.

Výsledkem je stavba, která je částečně prefabrikovaná. Základním materiálem je ocelová konstrukce, kterou tvoří rámy, jež jsou vyplněné z velké části sklem, z menší pak cedrovým dřevem, které ale nemá ponechaný onen přírodní červenavý odstín, ale je namořeno téměř do černa.

Dům má užitnou plochu 372 čtverečních metrů a je v něm možné objevit dohromady pět ložnic, které doplňují čtyři koupelny a jedna toaleta.

Srdcem domácnosti je obývací pokoj s dvojitou výškou stropu, polstrovanými sedačkami a trojicí konferenčních stolků. Na obývák navazuje kuchyň s velkou jídelní zónou.

Z obývacího pokoje vede malé nenápadné schodiště do nahrávací kabiny, které nechybí ani červené světlo signalizující, že se uvnitř pracuje.

Dům doplňuje nekonečný bazén.

Foto: Profimedia.cz

S kabinou sousedí knihovna, již lze ale snadno proměnit v pokoj pro hosty doplněný šatnou a vlastní koupelnou.

Za kuchyní je trojice ložnic, které jsou pro hosty již připravené a dělí se o dvě koupelny a toaletu. Hlavní ložnice je pak v podkroví, které je ve výši třetího podlaží. K ní se přichází po hlavním schodišti, které je hned naproti vstupním dveřím do domu. Doplňuje ji terasa, odkud je nádherný výhled na zalesněné okolní kopce.

Na skrytém dvoře je možné objevit vanu, venkovní sprchu i saunu. Na terase před obývacím pokojem je pak umístěný nekonečný bazén a vířivka. Dům se herec rozhodl nabídnout k prodeji za necelých 11 milionů dolarů, tj. v přepočtu 262 milionů korun.

Anketa
Líbilo by se vám bydlení v hodně proskleném domě?
Ano, to je náš sen.
34.4 %
Docela ano...
19.8 %
Nevím. Bylo by mi to jedno.
1.4 %
Asi spíš ne.
7.2 %
Nene, připadal/a bych si jako v akváriu.
33.5 %
Už bydlíme v hodně proskleném domě.
3.7 %
Celkem hlasovalo 2586 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků