Hlavní obsah
Porsche vyvinulo sedadla s technologií 3D tisku. Foto: Porsche

Sedadla v Porsche budou díky 3D tisku na míru

Porsche představilo prototypy nových revolučních sedadel s ergonomickým tvarem, které vytvořila technologie 3D tisku. V budoucnu by se mohly objevit i v sériové výrobě.

Porsche vyvinulo sedadla s technologií 3D tisku. Foto: Porsche
Sedadla v Porsche budou díky 3D tisku na míru

Němci o nových sedadlech tvrdí, že mohou způsobit doslova revoluci ve sportovním posezení za volantem vozidel Porsche. Vytvořeny byly 3D tiskem z několika vrstev. Základní je z většiny expandovaný polypropylen a na něj je napojena komfortní vrstva na bázi polyuretanu, která je prodyšná.

Právě druhá, komfortní vrstva, by měla být tím největším převratem, protože tu tvoří 3D tisk, jenž je kompletně nastavitelný. I proto může mít tento prvek sedadel různou tuhost i strukturu, aby odpovídal preferencím řidiče. Aby byl v maximálním pohodlí, je sedadlo potažené ještě závodním čalouněním Racetex.

Část sedadla umožňuje pohled na 3D komfortní strukturu.

Foto: Porsche

V tuto chvíli je sedadlo pouhým technickým konceptem, ale Porsche již potvrdilo, že plánuje jeho sériovou výrobu. Prototypy by se měly postupně objevit v modelech 718 a 911, a pokud se osvědčí, dočkají se jich řidiči v silničních vozech.

Podle Porsche budou v budoucnosti sedadla nabízena ve třech úrovních tuhosti, měkké, střední a tvrdé, a na trh by mohla dorazit v polovině roku 2021. Pokud pak o ně bude dostatečný zájem, pracovníci Porsche Exklusive Manufaktur budou moci vytvořit plně personalizovaná sedadla z 3D tisku, která by se mohla například tvarem přizpůsobovat tělu řidiče.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Porsche na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků