Hlavní obsah
Malý elektromobil je vhodný do přeplněných měst Foto: Renault K-ZE

Bude první levný elektromobil z Číny v Evropě prodávat Dacia? Indicie tomu nasvědčují

Nabídka Dacie se možná rozroste o nový vůz. Šéf divize elektromobilů značky Renault potvrdil, že tentokrát z Číny do Evropy zamíří nový elektromobil. A protože by se mělo jednat o levný vůz, půjde patrně pod křídla značky Dacia.

Malý elektromobil je vhodný do přeplněných měst Foto: Renault K-ZE
Bude první levný elektromobil z Číny v Evropě prodávat Dacia? Indicie tomu nasvědčují

V časopisu Autocar se francouzský ředitel elektrické divize rozpovídal o plánech značky Renault a vůbec celého koncernu. Součástí bylo i potvrzení, že tentokrát už nepůjde o distribuci evropských modelů na čínský trh, ale také naopak. Renault K-ZE, který se dnes prodává v Číně, se bude dovážet do Evropy.

Gilles Normand to potvrdil a zároveň doplnil, že půjde o speciální verzi tohoto vozu. Jak speciální? Uvidíme. Každopádně auto potřebuje splňovat evropské normy a bezpečnostní standardy, takže možná půjde o úpravy tímto směrem.

Renault K-ZE

Foto: Renault

Bude Dacia elektrifikovat?

Bude K-ZE pod značkou Dacia? Možné to je. Sice se před mnoha měsíci vyjádřili představitelé firmy, že elektrifikace rumunské značky je nesmysl, protože Dacia je levná a elektrifikace znamená hodně přehnanou cenovku pro zákazníky, jenže K-ZE je miniautíčko s neuvěřitelnou cenou.

Jen 3,7 m dlouhý městský crossover by totiž měl podle zatím neověřených zpráv stát v přepočtu kolem 300 000 Kč. To je oproti konkurenci opravdu málo. Zvlášť, když auto díky malé hmotnosti a kapacitě akumulátorů 26,8 kWh zvládne dojezd 271 km. To do města bohatě stačí. Vždyť podobný dojezd má i Škoda Citigo iV s cenou o víc než třetinu vyšší.

Renault K-ZE je jednoduchý stroj, který má za úkol jízdu po městě. S tím je spojená i architektura interiéru.

Foto: Renault

Druhým argumentem pro nezařazení K-ZE do portfolia Renaultu je jeho vlastní nabídka elektromobilů. Nový model by patrně silně zdevalvoval nabídku modelu Zoe, což je dnes stěžejní elektromobil francouzské firmy.

Samozřejmě že K-ZE nebude moct být jako hlavní auto do rodiny, ale jak potvrdil Olivier Murguet, viceprezident pro obchod společnosti Renault, „tohle by mohl být ideální vůz pro sdílenou mobilitu.“

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Dacia na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků