Hlavní obsah
Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport Foto: Porsche 5x

Porsche potvrdilo elektrický Cayman

Elektrifikace značky Porsche bude pokračovat. Po velkém nástupu modelu Porsche Taycan se přidají i další řady s elektrifikovanými verzemi. Plně elektrický bude třeba menší model 718 Cayman v příští generaci.

Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport Foto: Porsche 5x
Porsche potvrdilo elektrický Cayman

Je to pár dní, co Porsche představilo model Taycan – elektrické superauto, které dobře vypadá, má parametry, jaké od Porsche zákazníci očekávají, a stojí ohromné peníze. Prostě úspěch zaručen. Také na něj značka registruje už přes 30 000 předobjednávek (mimochodem, i Volkswagen ID.3, který stojí zlomek, jich má méně).

Elektrická budoucnost značky tedy vypadá zatím slibně. Samozřejmě musíme počkat na první testy a zkušenosti majitelů.

Ovšem Porsche se do elektrifikace pustilo s vervou a připravuje další modely. Zatímco nad elektrifikací ikony svého výrobního programu, tedy Porsche 911, ještě rozpačitě vrtí hlavou, tak u modelu 718 Cayman už to potvrdili. Kdo konkrétně? Nikdo jiný než místopředseda značky Lutz Meschke. Ten pro AutoExpress dokonce řekl, že auto bude potřebovat novou elektrickou platformu, kterou by sdílelo s dalšími značkami. To znamená, že firmy Porsche a třeba Audi by mohly společně sdílet EV platformu.

Audi R8 (facelift, 2018)

Foto: Audi 4x

Takže si to dejme dohromady. Porsche chce mít další modely elektrifikované. Model 911 dostane hybridní verzi, ale zatím ne elektrickou. To 718 Cayman bude sdílet kompletně elektrickou platformu s jinou značkou.

Nedávno jsme Vám přinesli několik zpráv ze značky Audi. Jedna byla o tom, že Rimac bude spolupracovat s Audi na vývoji elektrické platformy pro R8. To už nám tady dost souvisí. A že Audi TT bude také jen elektrické? Co má ještě menšího Porsche ve svém programu? Samozřejmě – 718 Boxster. A co SUV Macan a Cayenne? O nich se už mluvilo – ty jsou na elektrickém programu nejdřív. Jak jsme je jmenovali, tak se začnou představovat. Macan by měl přijít v roce 2021.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Porsche na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků