Hlavní obsah
 

Nový koncept Mercedesu se inspiruje ve filmu Avatar

Nový koncept Mercedesu se jmenuje AVTR. Složitou zkratku pod názvem nehledejte, má odkazovat na filmový trhák Avatar. A to nejen názvem, ale i celkovým pojetím a nápady.

 
Nový koncept Mercedesu se inspiruje ve filmu Avatar

Na veletrhu spotřební elektroniky CES v americkém Las Vegas, který se koná od 7. do 10. ledna, najdete i mnoho automobilek, včetně Mercedesu.

Německá automobilka si na něj připravila koncept AVTR, který má podle tiskového prohlášení „spojit řidiče, stroj a přírodu“. Už jen tímto prohlášením se Mercedes odkazuje na film Avatar a život původních obyvatel.

Upoutávka na film Avatar

Video: Bontonfilm

Zvenčí koncept zaujme svítícími koly, jedná se o jakési vajíčko se žábrami na zádi, které se vysouvají tak, aby imitovaly dýchání živočichů.

Interiér pojme čtyři osoby a místo klasických ovladačů tu najdete centrální tunel, na který stačí položit ruku. Vůz následně zkoumá například váš pulz, aby tomu přizpůsobil nastavení osvětlení a dalších prvků.

Volant tu nenajdete, jde o autonomní elektromobil. Výkon elektromotorů dosahuje 460 koňských sil. Mercedes uvádí jakousi pohádku o tom, že baterie o kapacitě 110 kWh je 100procentně recyklovatelná, protože neobsahuje žádné toxické látky.

Navíc se prý dobije za 15 minut a zajistí dojezd 700 kilometrů. Pokud něco takového lze skutečně vyrobit a uvést do sériové výroby, ve světě elektroaut by to byla revoluce.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mercedes na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků