Hlavní obsah
Mazda MX-30 e-SkyActiv G Foto: Mazda

Mazda chystá MX-30 s benzínovým motorem, ale ne pro všechny

Zatímco v Evropě je Mazda MX-30 výhradně elektromobilem, v Japonsku se na podzim začne prodávat s benzínovým motorem a mild hybridním ústrojím. Elektromobil se tam objeví v nabídce později.

Mazda MX-30 e-SkyActiv G Foto: Mazda
Mazda chystá MX-30 s benzínovým motorem, ale ne pro všechny

Mazda MX-30 je první elektromobil značky a v Evropě také zůstane u čistě elektrického pohonu. Jenže stojí na platformě sdílené s modelem CX-30, která očividně nebyla upravena až tolik, aby se do excentrického crossoveru nedal namontovat spalovací motor.

Podle tiskové zprávy na japonském webu Mazdy pro média se tamní zákazníci mohou těšit na MX-30 s pohonným ústrojím nazvaným e-SkyActiv G. To znamená mild hybridní systém; více detailů o něm automobilka zatím nesdělila.

Mazda MX-30 v japonské specifikaci

Foto: Mazda

Můžeme tedy jen předpokládat, že bude mít 24V elektrický systém jako dosavadní mild hybridy Mazdy. Dvě taková pohonná ústrojí jsou k mání v Evropě do modelů 3 a CX-30. Jsou založena na dvoulitrovém benzínovém čtyřválci bez přeplňování a nabízejí buď 122, nebo 150 koní.

Mazda v japonské tiskové zprávě slibuje tichý a plynulý start, vysoce kvalitní pocit z jízdy a vynikající efektivitu využití paliva. A dodává, že elektrická verze MX-30 na japonském trhu bude k mání koncem letošního roku.

Mazda MX-30 v japonské specifikaci

Foto: Mazda

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mazda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků