Hlavní obsah
Alfa Romeo Montreal Vision GT Concept Foto: Luca Serafini

Kdyby se tahle Alfa Romeo stala nástupcem posledního osmiválce značky, svět by padl na kolena

Alfa Romeo Montreal jako nástupce 8C Competizione? Má na to i to správné pohonné ústrojí. Vznikla ale jen virtuálně, jako snaha designéra vrátit se do dětských let, kdy se původním Montrealem vozil. A u toho téměř jistě zůstane.

Alfa Romeo Montreal Vision GT Concept Foto: Luca Serafini
Kdyby se tahle Alfa Romeo stala nástupcem posledního osmiválce značky, svět by padl na kolena

Když se objeví nějaká ilustrace automobilu, většinou to bývá elektromobil a/nebo auto z budoucnosti, jako např. Mercedes Vision Mantilla, z něhož elegance přímo stříkala. Dnes tomu je trochu jinak – tahle oranžová placka má spalovací motor.

K čemu jinému by byly čtyři výfuky na zádi, poněkud neobvykle uspořádané, budiž, ale přesto výfuky. Stroj, na který se díváme, se jmenuje Alfa Romeo Montreal Vision GT a je svým způsobem ztělesněním snu malého kluka.

Alfa Romeo Montreal Vision GT Concept

Foto: Luca Serafini

Kluka, který dnes už není malý – italského designéra Lucy Serafiniho. Vzpomínka na Alfu Romeo Montreal, tu skutečnou ze 70. let minulého století, je dodnes živá: „V roce 1986 můj otec koupil jasně oranžovou Alfu Romeo Montreal. Byla celá původní, až na výfukový systém, ten byl od firmy Ansa Marmitte. (...) Couval do garáže, všude kolem byl kouř a první, co jsem viděl, byla červená světla a chromované koncovky výfuku.”

„Snažil jsem se vytvořit něco, co by mě dokázalo vrátit do dětských let. Něco na čtyřech kolech, co vás přiměje říct WOW!” dodává. A my musíme dodat, že se mu to opravdu podařilo, protože tenhle koncept je dechberoucí.

Alfa Romeo Montreal Vision GT Concept

Foto: Luca Serafini

Původní Montreal měl pod přední kapotou 2,6l osmiválec, který poháněl zadní kola. Dá se očekávat, že umístění motoru bude u tohoto konceptu stejné, byť kapota vypadá vážně nízká na to, aby pod ní bylo něco jiného než plochý motor. To jsou ale spekulace, Luca Serafini takovéto informace nesdílel.

Křivky vozu jsou ale blízké dokonalosti, na celém autě vidíme motivy z původního Montrealu, jen přetavené do moderní podoby – přední světla, žebra za bočními dveřmi, siluetu...

Původní Alfa Romeo Montreal

Foto: Alfa Romeo

Bohužel, takovéhle auto s největší pravděpodobností nikdy nevznikne, třebaže by bylo víc než důstojným nástupcem svůdné Alfy Romeo 8C Competizione.

Alfa Romeo 8C Competizione

Foto: Alfa Romeo

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Alfa Romeo na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků