Hlavní obsah
Karma SC1 Vision Concept Foto: Karma

Karma ukáže efektní speedster

Na setkání automobilové elegance v Monterey se objeví i zachráněná značka Karma. Ta sice nemá žádná velká prodejní čísla, ale boháče je třeba neustále zpracovávat. A tak představí koncept SC1 Vision.

Karma SC1 Vision Concept Foto: Karma
Karma ukáže efektní speedster

Nakolik je značka Karma úspěšná, by se dalo polemizovat, vždyť už v předešlém životě, tj. před poslední reinkarnací, to s prodeji nebylo valné. Teď nabízí jeden model Revero GT, se kterým má ohromné plány, žádná extra odezva se však zatím nekoná.

Ale bohatí lidé musí o značce vědět. A tak se na Pebble Beach Concours d'Elegance objeví Karma SC1 Vision Concept, což je efektní speedster bez střechy a jen s miniaturním předním sklem.

Vizuálně je to opravdu zajímavé auto s dlouhatánským nosem a kabinou pro dva lidi. Nesedí však v autě spolu, nýbrž každý ve své kapsli. Karoserie je pochopitelně z karbonu, už méně samozřejmé je však umístění displejů přístrojů před oba cestující.

Karma Revero GT

Foto: Karma

SC1 by mělo být vybaveno nejnovějšími technologiemi, jako jsou konektivita pomocí sítí 5G, biometrická identifikace pro osobní nastavení nebo autonomní řízení. Má mít osm klasických radarů, šest lidarů a šest venkovních kamer pro zvládnutí této funkce.

Nevíme však, co bude pod kapotou. Firma sama říká, že by tam mohl být elektromotor; akumulátory by byly usazeny v tunelu mezi sedadly. Tak to má dnes Revero - navíc s patnáctistovkou od BMW jako generátorem proudu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků