Hlavní obsah
Volkswagen Arteon (Ilustrační foto) Foto: Volkswagen

Je tohle očekávaný VW Arteon Shooting Brake? Vůz nezapře elegantní vzezření

Nejelegantnější Volkswagen současné nabídky má přijít i v kombi-verzi, nazvané moderně „shooting brake”. Jenže pro Evropu až někdy v roce 2021. Uniklé fotografie nekompletního vozu pravděpodobně ukazují variantu jen pro čínský trh.

Volkswagen Arteon (Ilustrační foto) Foto: Volkswagen
Je tohle očekávaný VW Arteon Shooting Brake? Vůz nezapře elegantní vzezření

Volkswagen už téměř před dvěma lety hovořil o kombi-verzi elegantního sedanu Arteon, ale od té doby slyšíme z jeho strany téměř výhradně o elektromobilitě. Přesto není Arteon kombi mrtvý, můžeme-li věřit fotografiím, sdíleným v úterý na španělské facebookové stránce CocheSpias.

Podle čínských médií pocházejí tyto fotografie z továrny čínského koncernu VW-FAW v Čchang-čchunu a díváme se na vůz jménem Volkswagen CC Travel Edition. Chybějící díly na voze jsou vysvětleny tím, že obrázek pochází z výrobní linky, takže se nejedná o hotové auto.

Změny oproti evropskému Arteonu jsou na první pohled jasné. Kromě té v zadní části karoserie vidíme také střešní ližiny, oplastování blatníků a prahů a troufneme si odhadnout, že tohle auto má i větší světlou výšku.

Co je zatím neznámé, je nabídka motorů. Je ale pravděpodobné, že vůz dostane to, co má pod kapotou čínský Volkswagen CC; jak se tam Arteon jmenuje. To znamená dvoulitrový benzínový čtyřválec o 186 koních a 320 N.m, nebo v silnější verzi o 220 koních a 350 N.m.

Je víc než pravděpodobné, že CC Travel Edition se do Evropy nedostane. Arteon ve verzi kombi, pravděpodobně nazvané shooting brake, se ale podle starších zpráv má objevit i v Evropě. Volkswagen o tom hovořil zkraje roku 2018 a pak opět v srpnu 2019, kdy uvedl, že by takový vůz měl přijít do výroby koncem roku 2021.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků