Hlavní obsah
Revoluční bezpečnostní matice kol od Fordu Foto: Ford Europe

Ford pracuje na revolučních bezpečnostních maticích kol. Odemknete je hlasem

Společnost Ford Europe představila nový koncept bezpečnostních matic na kolech, který může pomoci jejich odcizování. Pomáhají lepší konstrukcí, 3D tiskem, ale i hlasovým ovládáním.

Revoluční bezpečnostní matice kol od Fordu Foto: Ford Europe
Ford pracuje na revolučních bezpečnostních maticích kol. Odemknete je hlasem

Inženýři z Fordu tvrdí, že pokud se podobná matice umístí na kola, stanou se rázem neodcizitelná. Jak? Budoucí majitelé auta si totiž budou moci sami zvolit, jaký bude mít matice tvar, a dokonce, zda bude pro odemčení muset zareagovat na hlas majitele vozidla. Zbytek práce pak odvede 3D tiskárna.

V dnešní době si ovšem zkušení zloději kol a často jejich celé organizované gangy s bezpečnostními maticemi poradí, a to díky kladivu nebo palici, ale i na to mají údajně ve Fordu řešení.

Konstrukce z nerezové oceli, kruhovitý tvar a velikost by zapříčinily, že by musel zloděj bouchat do matice tak dlouho, že by na sebe minimálně upozornil celé okolí.

Matice chce Ford vyrábět pomocí systému 3D tisku.

Foto: Ford Europe

Ford rovněž uvedl, že umí bojovat i proti odlévání tvaru klíče pro matici, což je také běžným postupem zlodějů. Pokud by totiž drážky na matici měly být odlity, samy se roztáhnou a deformují.

Více detailů už modrý ovál odmítl uvést s tím, že celý projekt je stále ve fázi vývoje, ale i tak je zde velká pravděpodobnost, že se podobných vychytávek v budoucnosti skutečně dočkáme.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Ford na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků