Hlavní obsah
Logo značky Cupra. Foto: Cupra 2x

Cupra upraví nový leon ještě letos, nejspíš půjde o plug-in hybrid

V rámci představení nového Seatu Leon, které nás čeká už tento měsíc, přinesla britská média informaci o tom, že nejsilnější verze modelu Cupra by mohla na trh dorazit s plug-in hybridní technologií.

Logo značky Cupra. Foto: Cupra 2x
Cupra upraví nový leon ještě letos, nejspíš půjde o plug-in hybrid

Nový leon už klepe na dveře, premiéra je naplánovaná na 28. leden. Arzenálu přitom bude mít dostatek poté, co po nových koncernových sourozencích Volkswagenu Golf a Škodě Octavia podědí již představené technologie.

Už nyní tušíme, že nový leon nejspíše přebere hodně designových prvků například od modelu Tarraco, ale duší a tvarem by měl zůstat takový, jak ho  jeho fanoušci znají. Na trh údajně dorazí třeba s 1,5litrovým benzinovým motorem, dvoulitrovým dieselem nebo plug-in hybridem. Otázkou však zůstává, co nabídne nejsilnější varianta od odnože automobilky, Cupry. Protože i ta je očekávána, samozřejmě už pod samostatnou značkou.

Jak uvádí britský list Autocar, právě u cupry bychom se mohli dočkat největšího překvapení a inovace, protože se údajně proslýchá, že nejsilnější leon bude zpočátku nabízen zákazníkům jako plug-in hybridní vůz se silným benzinovým motorem a elektrickým agregátem, které mají dohromady produkovat 241 koňských sil a auto poslat z 0 na 100 km/h přibližně za 6,5 sekundy. Samostatný dojezd na elektřinu pak má být podle Autocaru přibližně 56 kilometrů.

V tuto chvíli není jasné, zda Seat svolí i k vytvoření verze Cupra R, která by mohla atakovat i hranici 300 koňských sil a měla by tak mnoho společného třeba s budoucím modelem Golf R, ale to už jsou čisté spekulace. Moudřejší budeme po premiéře standardního modelu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků