Hlavní obsah

Bentley se na autosalonu v Ženevě chystá představit nový tajemný model, údajné superluxusní auto ve stylu GT. Ve videu teď ukázalo část jeho zádě a především jméno. Do Švýcarska míří Mulliner Bacalar.

Bentley chystá premiéru tajemného GT. Zveřejnilo jméno

Bentley tvrdí, že bude jeho nový model interpretovat „dokonalý zážitek z Grand Touringu v jeho nejúžasnější podobě.“ Bentley navíc dobře ví, jak postavit luxusní automobil na dlouhé cesty, a proto je novinka Mulliner Bacalar extrémně očekávaná.

Vedení britské automobilky tvrdí, že se nový model se jménem úpravce Mulliner v názvu inspiroval konceptem Bentley EXP 100 GT, který se představil během srpna 2019. Elegantní tvary, kterými se koncept vyznačoval, jsou přitom patrné právě i na upoutávce Bacalaru. Vůz by měl být mimo jiné vyrobený ručně, na což firma Mulliner jistě dohlédne, a to s použitím udržitelných materiálů.

Bentley EXP 100 GT

Foto: Bentley

I přes tyto informace toho ale o zanedlouho představované novince nikdo příliš mnoho neví. Není jasné ani to, co bude mít Mulliner Bacalar pod kapotou. I když se inspiroval v konceptu EXP 100 GT, nepředpokládá se, že by měl pod kapotou elektromotor s točivým momentem 1500 Nm a že by z 0 na 100 km/h zrychlil za 2,5 sekundy. Pravděpodobnější je zástavba zážehového motoru.

Na více si ostatně musí všichni počkat. Bentley premiéru plánuje na třetího března, konkrétněji okolo půl deváté večer na autosalonu v Ženevě.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Bentley na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků