Hlavní obsah
 

Pět jednoduchých cviků pro posílení rukou

Bicepsy, tricepsy a ramena jsou jednou z nejčastějších partií na posilování. Pět cviků si pro Novinky připravil fitness trenér Štěpán Ruszkowski z pražského centra John Reed.

 
Pět jednoduchých cviků pro posílení rukou

Tricepsový klik

Po zahřátí a rozcvičení začneme dámskými kliky na posílení tricepsů. Dlaně srovnáme přímo pod ramena, zatáhneme bříško a lokty půjdeme podél těla dolů.

„Dáváme si pozor na to, aby nám nepřepadávala hlava, jsme hezky v prodloužení, nepropadáme se v bedrech. Pohyb je plynulý, pozor, ať to není trhané,“ vysvětlil trenér s tím, že musíme správně dýchat. „S nádechem dolů, s výdechem nahoru.“

Ramena

Při cviku na ramena budeme potřebovat lahve s vodou nebo činky. Stoupneme si, nohy máme na úrovni kyčlí a zpevněný střed těla. Hlavu držíme v prodloužení a s lahvemi či činkami předpažujeme a upažujeme.

Cvik opakujeme přibližně patnáctkrát se správným dýcháním. Podle trenéra si musíme dát pozor na ramena, aby nám nevyjížděla, mít zpevněné břicho a se závažím cvičit plynule.

Posilování bicepsu

Obdobně si budeme počínat i u dalšího cviku, tentokrát ale budeme posilovat bicepsy. Opět si stoupneme s lahvemi nebo činkami, nohy dáme na úroveň kyčlí, lokty podél těla, zpevníme střed těla a hlavu držíme v prodloužení.

Opět posilujeme se závažím, protahujeme ruce od těla a k tělu, dole protáhneme ruce, nahoře lahve nebo činky zmáčkneme. Cvik opakujeme patnáctkrát, soustředíme se na správné dýchání a dáváme si pozor na plynulost pohybu, lokty držet podél těla.

Posilování tricepsu

K dalšímu cviku, při kterém budeme posilovat tricepsy, budeme kromě činek potřebovat také židli. Ruce položíme na okraj židle, nohy zlehka natáhneme před sebe a plynule se shybujeme dolů a nahoru.

Lokty tlačíme za sebe, vůbec je nepropínáme, stále je máme mírně pokrčené. Pozor si musíme dát na to, abychom neměli nohy příliš natažené, abychom si neničili klouby.

Tlaky na ramena

Poslední cvik, který trenér nazývá tlaky na ramena, provádíme také na židli společně s lahvemi nebo činkami. Vsedě máme nohy v pravém úhlu, chodidla zatlačíme do země, zpevníme bříško, ruce máme v pravém úhlu a nahoru tlačíme závaží. Opakujeme patnáctkrát, dbáme přitom na rovná záda.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků