Trápí vás potíže se spánkem a časné vstávání? Podle DailyMailu a National Sleep Foundation vám tyto tipy pomohou dostat se z postele za pouhých 60 vteřin, a navíc se budete cítit plní energie. Nevěříte? Vyzkoušejte je!

Postel je na spaní

Patříte mezi ty, kteří ve své posteli pracují nebo dokonce i večeří? Tak to změňte. Postel by měla sloužit pouze k účelu spánku. Tělo si tak totiž automaticky spojí postel pouze se spánkem a vám se bude daleko lépe usínat.

Pijte vodu

Než půjdete spát, nezapomeňte si na noční stolek připravit sklenici nebo láhev s vodou, ze které můžete pít kdykoliv během noci, ale hlavně bezprostředně po probuzení. Díky vodě se rehydratujete a nastartujete metabolismus i tělo.

Správná teplota

Ideální pokojová teplota pro spánek je mezi 20 a 22 stupni Celsia. Díky chladnější teplotě se vám bude lépe usínat, spát ale i vstávat. Vyzkoušejte to!

Umístění budíku

Budík vedle postele není příliš dobrý nápad. Zkuste ho dát někam, kde je složitější se k němu dostat. Uvidíte, že jakmile budete muset ujít pár kroků, abyste ho mohli vypnout, tak bude lehčí vstát a nevracet se zpátky do peřin.

Změna vyzvánění

Pokud si myslíte, že agresivní vyzvánění budíku vám pomůže se vstáváním, tak jste na omylu. Hlasitým a nepříjemným zvukem navodíte tělu šok a sami se tak dostanete do špatné nálady.  Nastavte si proto příjemější zvuk nebo sáhněte například po náramcích, které vás vzbudí pomocí vibrací.

Zákaz alkoholu a kofeinu

Po dlouhém a náročném dnu se často jeví sklenička vína jako dobrý nápad. Věřte ale, že i jedna sklenička alkoholu či šálek kávy dokáže pěkně zahýbat s vaším spánkem. Vyměňte je proto za hrneček levandulového nebo heřmánkového čaje a uvidíte, že se ráno budete cítit svěží a plní sil.

Vypněte obrazovky

Zdá se vám, že nemůžete usnout bez oblíbeného seriálu, který si pouštíte těsně před usínáním? To se mýlíte. Nepřirozené modré světlo, které vyzařují televize i displeje chytrých telefonů, nutí náš mozek být vzhůru. Místo sjíždění sociálních sítí proto raději sáhněte po knížce či časopisu. Uvidíte, že brzy poznáte velký rozdíl na kvalitě vašeho spánku.