Hlavní obsah
Být si s partnerem zároveň i přítelem lze jen do určité míry. Foto: Profimedia.cz

Partner nemusí být i nejlepší přítel

Přátelství je považováno za velice důležitou součást milostného vztahu. Musí být ale partner i nejlepší přítel? Podle odborníků to rozhodně není nutná ingredience ke šťastnému manželství.

Být si s partnerem zároveň i přítelem lze jen do určité míry. Foto: Profimedia.cz
Partner nemusí být i nejlepší přítel

„Od mladých lidí často slýchám, že je jejich partner i nejlepším přítelem. Nicméně to platí možná na začátku. Postupně začínají přibývat věci, které pro uši partnera vhodné nejsou, protože by ho jen zbytečně popuzovaly a lze je tak sdílet s jiným přítelem,” upozorňuje Isadora Almanová, manželská a vztahová terapeutka.

Být si s partnerem zároveň i přítelem lze jen do určité míry. „Jistě, přátelství hraje esenciální roli v milostném vztahu. Pokud by v manželství nebylo, určitě by byl čas k obavám. Na druhou stranu se nemusíte bát, že i když si s partnerem rozumíte, tak tím nejlepším přítelem je pro vás ve skutečnosti někdo jiný,” vysvětluje koučka Julia Bekkerová.

Ve skutečnosti i pro vztah je dobré, když si partneři neříkají úplně vše. „Ať už jde o maličkosti, kdy najdete na internetu skvělý pár bot a pošlete ho kamarádce, nebo o tak intimní věci, jako je například erotický sen, který by se protějšku zřejmě nezamlouval,” dodává Bekkerová.

Roli nejlepšího přítele sehrává většinou partner jen v okamžicích, kdy jedinec v reálném životě nemá žádného jiného nejlepšího přítele. Takový vztah je pak jeden nejpevnější. Nicméně případné rozchody i o to bolestnější.

„Mít svého partnera za nejlepšího přítele tak opravdu není nutné. Je to jen bonus navíc,” uzavírá odborník na partnerské štěstí John Hellivell.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků