Hlavní obsah
Podle odborníků je masturbace ve vztahu zcela normální. Foto: Profimedia.cz

Je normální, že váš partner masturbuje

Masturbace je jedno z témat, o kterém se s partnerem příliš nebavíme. Některé ženy doufají, že jejich protějšek nemasturbuje, jiné naopak dávají partnerovi dostatek prostoru k vlastnímu potěšení. Pokud patříte do první skupiny, pak vás pravděpodobně pouhá myšlenka na partnerovu onanii znepokojuje. Přitom podle odborníků není důvod propadat panice.

Podle odborníků je masturbace ve vztahu zcela normální. Foto: Profimedia.cz
Je normální, že váš partner masturbuje

Mnoho žen se obává, že partnerova masturbace je důsledkem neukojené sexuální touhy. I když se tato otázka logicky nabízí, ve většině případů nemá s pravdou nic společného. Podle odborníků je masturbace ve vztahu zcela normální. „Navíc může z masturbace těžit i váš vztah,“ tvrdí sexuální koučka Alix Foxová.

K jejímu názoru se přiklání i sexuální terapeutka Kate Moyleová, která dodává, že „v některých ohledech může masturbace pozitivně ovlivnit i sex“.

Proč masturbuje, když má mě?

Možná se také ptáte, proč si partner užívá autoerotiku, když může intimní chvíle trávit s vámi? Odpověď je možná jednodušší, než byste čekala.

„Někdy muži masturbují kvůli tomu, že je to nejrychlejší způsob, jak dosáhnout uvolnění,“ říká Foxová pro NetDoctor.

Podle sexuální koučky se muži k masturbaci uchylují také ve chvíli, kdy cítí, že vy sama na sex nemáte náladu. „Zároveň se může stát, že sami nemají energii na to, aby vás k sexu vyzývali,“ dodává Foxová.

Výhody masturbace

Jak už bylo zmíněno, masturbace může pozitivně ovlivnit váš vztah. Proto není na škodu, když ji do svého života zakomponujete i vy sama.

  • Zlepšuje milování

Je mylnou představou, že by se masturbaci měli oddávat pouze mladší lidé nebo singles. Podle Foxové ovlivňuje náš sexuální život mnoho faktorů – těhotenství, narození potomka, menopauza nebo třeba stres.

„To, co se vám líbilo před rokem, vás aktuálně vůbec nemusí vzrušovat. Právě proto je důležité, abyste neustále byla v kontaktu se svým tělem a věděla, co se vám líbí,“ dodává Foxová. Právě tuto znalost vlastního těla můžete následně promítnout do sexuálního života.

  • Má vliv na duševní zdraví

Výzkum britské společnosti Tenga zjistil, že stále více lidí začíná vnímat masturbaci jako součást péče o duševní zdraví. Zhruba 52 % respondentů také uvedlo, že masturbace jim pomáhá k uvolnění, zlepšuje sebevědomí, navozuje pocit pohody, a také má pozitivní vliv na spánek.

  • Napomáhá k orgasmu

Gynekoložka Shirin Lakhaniová tvrdí, že díky masturbaci můžete lépe dosáhnout orgasmu. „Vaše tělo se v podstatě učí, jak cítit sexuální rozkoš a mít orgasmus.“ A právě přítomnost orgasmu může pozitivně ovlivnit i samotný vztah.

  • Zmírňuje bolest

Masturbace vede i k uvolnění neurotransmiterů, jako jsou serotoniny, endorfiny a oxytocin, které přinášejí pocit klidu a úlevu od bolesti. „Průtok krve do genitálií je prospěšný i pro fyzické zdraví a může mít pozitivní dopad na tkáň v této oblasti,“ říká Lakhaniová.

Pokud tedy víte, že váš partner masturbuje, neměla byste se cítit ohroženě. Problém nastává pouze v momentě, kdy se váš protějšek zcela vzdá sexuálních aktivit spojených s vámi.

„V takovém případě je důležité, abyste si společně promluvili a zjistili, kde je problém,“ nabádá Moyleová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků