Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Jak muže ujistit, že o něj skutečně stojíte

Muži chtějí stejně jako ženy ve vztahu slýchat slova lásky a ocenění, které je ujistí v tom, že daná žena má o vztah opravdu zájem. Jak toho docílit, a co muži skutečně docení?

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Jak muže ujistit, že o něj skutečně stojíte

Univerzální návod na to, jak zaujmout potenciálního partnera, nebo ho v brzkém počátku vztahu ujistit o svém skutečném zájmu, neexistuje. Každý člověk má jiné preference, i proto je každý vztah specifický.

I přesto ale existují jednoduché věci, které alespoň trochu napomohou a dotyčného muže ujistí, že máte opravdu zájem, tvrdí vztahový kouč James Allen Hanrahan.

Jak odborník poukazuje, jde o krátké fráze podobného významu, které mají na muže velký inspirativní vliv, pokud jsou vyřčeny pravdivě. O jaké jde?

Vážím si tě

Jak tvrdí Hanrahan, pro muže je právě respekt jedním z klíčových faktorů ve vztahu. Když tak muži řeknete, že ho respektujete, dáváte mu tím jasně najevo, že ho akceptujete takového, jaký je.

Dáváte tím rovněž prostor k tomu, aby vás i on respektoval a bral jako důležitou součást svého života. Což může počínající vztah výrazně prohloubit, případně vést k většímu sblížení.

Oceňuji tě

Podobné vyznání jako to první dokáže stejné divy. Jakkoli to může znít jednoduše, každý člověk odvozuje velkou část své vlastní hodnoty od toho, že ví, že vás udělá šťastným. Když tedy muži řeknete, že ho respektuje, ceníte si toho, co dělá, i jeho samotného, má to pozitivní účinek.

Dalo by se říci, že ocenění je pro muže to samé co pro ženu náklonnost. Je to způsob, jak se cítit milován a chtěn.

Akceptuji tě

Jak tvrdí Hanrahan, akceptování či přijetí je klíčovým slovem v mužském světě. Každý muž chce jednoduše vědět, že ho přijímáte takového, jaký je.

A nemusíte to přímo vyjadřovat slovy, ale spíše svými činy a chováním, když jste s ním.

Přijetí muže takového, jaký je, znamená, že odoláte nutkání ho v něčem měnit či kritizovat. Věřte, že každý muž si je mnohdy dobře vědom vlastních chyb. Pokud zjistí, že s vámi může být, aniž byste ho za všechno znevažovala, cítí se dobře a bude i snáze ochoten s tím případně něco dělat a vztah s vámi prohlubovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků