Ne každý člověk je po několika málo zkušenostech v posteli hotový přeborník. Stejně jako se vyvíjí vztah dvou lidí jako celek, vyvíjí se i po sexuální stránce. Důležité je umět komunikovat s partnerem i o sexu a snažit se najít společné řešení ku prospěchu obou stran.

Pokud vám ve vztahu všechno klape i po sexuální stránce, jistě je to dobře, přesvědčte se ale, zda je tomu tak i u vašeho partnera. Zda ho náhodou netrápí nějaké skryté sexuální problémy, o kterých by s vámi nechtěl komunikovat. V takovém případě se totiž může stát, že vám i s tímto "deficitem" může být snáze nevěrný, uvedl server Daily Mail.

Strach ze selhání 

Nějaký ten "kiks" v sexu možná potká téměř každého. Jsou ale jedinci, kteří nějakými problémy či selháními v této oblasti trpí mnohem častěji. Se zvyšujícím se počtem případů u nich stoupá nedůvěra sama v sebe v oblasti sexu a tím se i zvyšuje napětí a celkový stres.

Podle odborníků tak pro tyto lidi představuje mnohem menší riziko a pocit napětí útěk k jinému sexuálnímu partnerovi, který o jejich problémech neví.

Podle konkrétních zjištění z průzkumu je u žen trpících nedostatečným vzrušením či neschopností dosáhnout orgasmu vyšší šance o osm procent, že budou hledat potěšení u jiného partnera. U mužů, kteří se naopak trápí nízkou plodností či předčasnou ejakulací, je riziko nevěry o šest procent vyšší.

Kvalita vztahu jako základ všeho

Součástí průzkumů byla i studie pod vedením Kristen Markové z univerzity v Indianě. Ta zjišťovala mezi téměř tisícovkou mužů i žen ve věku zhruba 31 let, jaké jsou jejich sexuální požadavky, jak jsou ve vztahu spokojeni a zda byli někdy partnerovi nevěrní.

Z výsledků vyplynulo, že 23 % mužů a 19 procent žen přiznalo nevěru. Žádným překvapením rozhodně nebylo zjištění, že nespokojenost ve vztahu (nezáleželo jen na sexu) zvyšuje riziko nevěry o téměř tři procenta.

Nejčastější změnou, kterou podvádění partneři u svých protějšků zaregistrovali, je velká změna v sexuálním chování a zvyklostech. Mezi nejčastější nepatří jen klasické vyhýbání se sexu všeobecně, ale také naprostý nezájem o případné následky - nechtěné otěhotnění, přenos chorob, v některých případech i změna praktik apod.

Podle Markové je tak při podezření nevěry na prvním místě lepší zaměřit se na chování svého partnera při sexu, než na to, jak dlouho je v práci nebo venku s kamarády.