Hlavní obsah
Nat Alexanderová Foto: Profimedia.cz

Žena žila šest let s kocovinou. Mohly za to prsní implantáty

Šestadvacetiletá číšnice Nat Alexanderová prožila posledních šest let s pocitem, který by se dal popsat jako nepolevující kocovina. Extrémní únavu a otupělost navíc doplnila ztráta citu v levé části těla i obličeje. Až po letech, kdy se Nat cítila již zcela vyčerpaná a uvažovala i nad sebevraždou, nakonec lékaři zjistili, že za jejím stavem stojí prsní implantáty, které mladé ženě způsobily otravu.

Nat Alexanderová Foto: Profimedia.cz
Žena žila šest let s kocovinou. Mohly za to prsní implantáty

Nat Alexanderovou z australského Queenslandu dlouho trápily zdravotní problémy. Doktoři ji neustále ujišťovali, že je naprosto v pořádku, přestože levá část jejího těla včetně obličeje byla znecitlivělá a neustále se cítila na omdlení. Kvalita jejího života dlouhodobě klesala a brzy se přidaly i psychické potíže a myšlenky na sebevraždu.

„Seznam problémů se zdál být nekonečný. Byla jsem neustále unavená, mysl byla stále otupělá, cítila jsem svalovou slabost a vedle chronické bolesti jsem se potýkala i s konstantní bolestí kloubů,“ uvedla Nat Alexanderová pro Daily Mail. Lékaři si s jejím stavem nevěděli rady a nevěnovali mu proto velkou pozornost.

Snímky ňader před operací

Foto: Profimedia.cz

Rozuzlení celé situace přišlo až v okamžiku, kdy Správa léčiv a potravin (FDA) vydala zprávu o tom, že silikonové implantáty, které si nechala Alexanderová voperovat, obsahují toxické látky, které mohou přivodit otravu, a dokonce i rakovinu.

„Před šesti lety jsem si myslela, že pořízení prsních implantátů bylo nejlepší rozhodnutí mého života. Po pěti letech mi ale bylo na umření,“ dodala.

Nat Alexanderová na operačním sálu

Foto: Profimedia.cz

„Čím víc jsem si o tom zjišťovala, tím víc jsem byla rozzlobená. Nevěřím tomu, že by to byl vzácný projev, myslím si, že spousta žen ještě nebyla diagnostikována,“ říká. Kvůli přetrvávajícím obtížím se proto rozhodla pro okamžité vyjmutí implantátů.

„Moje prsa jsou teď sice malá, ale nezabíjejí mě. Neohrožují můj imunitní systém a nezahlcují moje tělo silikonem. Jsou přirozená a zdravá. Jizvy, které mi na hrudi zůstanou, budou trvalou připomínky ceny, kterou jsem zaplatila za svou marnivost,“ dodává Alexanderová a doufá, že její příběh se dostane k co nejvíce ženám, které silikony již mají nebo o nich uvažují.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků