Hlavní obsah
 

Poslední přehlídka Jeana-Paula Gaultiera. Návrhář se rozloučil se světem módy

Uznávaný francouzský módní návrhář Jean-Paul Gaultier minulý týden oznámil, že jeho přehlídka, která se konala ve středu 22. ledna, bude tou poslední. Umělec se rozhodl ukončit svoji hlavní kariéru po padesáti letech fungování v módním světě. Na přehlídce, kterou pojal expresivně jako svůj pohřeb, se objevilo i mnoho známých tváří v čele se současnými, ale i minulými hvězdami modelingové scény.

 
Poslední přehlídka Jeana-Paula Gaultiera. Návrhář se rozloučil se světem módy

Popularizátor pruhovaných triček a zastánce výstředních výtvorů, sedmašedesátiletý návrhář Jean-Paul Gaultier, se rozhodl ukončit svoji kariéru ve velkém stylu. Poslední přehlídku odstartoval za zvuků písně „Back to Black“ od zesnulé zpěvačky Amy Winehouseové v pohřebním stylu.

Extravagantní přehlídky v pařížském divadle Châtelet se zúčastnily desítky modelek a modelů včetně burleskní tanečnice Dity Von Teese, modelky Iriny Shaykové či sester Hadidových.

Modelka Gigi Hadidová na přehlídce Jeana-Paula Gaultiera

Foto: Profimedia.cz

Gaultier začal oficiálně svoji kariéru v 18 letech jako učeň u návrháře Pierra Cardina, později pracoval jako designér u věhlasné francouzské značky Hermès.

Svoji první samostatnou přehlídku prezentoval v roce 1976. V posledních letech upustil od navrhování konfekčního oblečení a zaměřil se na exkluzivní, ručně vyráběné haute couture kolekce, které představoval dvakrát ročně.

Ohledně plánů do budoucna návrhář ještě jasno nemá. Jisté ale je, že se z módního světa nechystá vystoupit zcela. Přehlídky chce ovšem nahradit podle jeho slov zábavnějšími aktivitami, a i nadále se věnovat rodinné firmě, která nese jeho jméno a parfumérské skupině Puig, ve které je společníkem.

„Mám za sebou skvělé roky. Nemůžu si na nic stěžovat. Ale už je čas na to začít odpočívat a vplout do nové etapy, která bude jistě protknutá módou, ale už ne v takové míře. Lidé se mě často ptají, co bude s módou. Já jsem vyrůstal v době, která se točila kolem oblečení a jsem rád za to, že jsem mohl svobodně tvořit to, co se mi líbilo. Doba se sice mění, ale móda je nesmrtelná, musíme se jen umět přizpůsobit a najít cestu v chaosu. Přestaňme pálit oblečení a raději ho recyklujme,“ řekl Jean-Paul Gaultier pro agenturu Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků