Spinner – rotující trojúhelníková hračka – má hypnotický efekt na lidskou mysl. Původně proto měla sloužit jako antistresová pomůcka pro hyperaktivní lidi, autisty či lidi s chronickou úzkostí. Alespoň to byl původní záměr americké inženýrky Catherine Hettingerové, která tuto pomůcku vynalezla již v roce 1993. Kdo má v současnosti na hračku patent, se ale neví, stejně jako to, kdo tuto hračku po tolika letech opět probudil k životu.

K nám se dostala díky populárním videím na sociálních sítích, která ukazují jednoduché i komplikované triky. Zatímco k jednoduchému roztočení nebudete potřebovat tolik zručnosti, složitější triky vyžadují řádný trénink. Velmi záleží také na kvalitě konkrétního spinneru.

Tak jako je tomu i u jiných hraček, na trhu je hned několik verzí různé kvality. Ne vždy je ale určující cena. Některá hračkářství prodávají totožné spinnery i o 100 % dráže než trhovci nebo firmy na internetu. Obchodníci využívají situace, kdy je na trhu o spinnery enormní zájem a lidé na ně ještě před několika dny byli ochotni stát dokonce i fronty. Stačilo totiž, aby jedno dítě zmiňovanou hračku doneslo do školy, a rázem ji měly naprosto všechny děti.

Jak dlouho si s hračkou děti dokážou hrát, ale nikdo neví. Odborníci tvrdí, že po létě si na danou věc děti ani nevzpomenou, stejně jako tomu bylo u předchozích hitů podobného rázu.

V každém případě se asi v tomto směru nejvíce uleví učitelům, protože mnoho žáků se kvůli této hračce není schopno ve škole soustředit, jelikož pro ně v podstatě není nic důležitějšího než neustálé točení.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: