Hlavní obsah
 

Počet obětí útoku na letiště v Karáčí vzrostl na 38

Pákistánští záchranáři našli dalších sedm dalších těl na mezinárodním letišti v Karáčí, na které v neděli zaútočilo komando Tálibánu. Počet obětí tak stoupl na 34 mrtvých a po nálezu dalších těl na 38, informovala v úterý agentura Reuters s odvoláním na pracovníky místní márnice.

 
Počet obětí útoku na letiště v Karáčí vzrostl na 38

„Těla jsou značně ohořelá a není možné je zatím identifikovat,” uvedl představitel márnice, který si nepřál být jmenován. Těla byla nalezena uvnitř budovy nákladního terminálu, který se pokusila ovládnout jedna skupina útočníků.

Zbraně, které použili teroristé v Karáčí

Foto: Athar Hussain, Reuters

Komando Tálibánu zaútočilo na letiště v neděli večer. [celá zpráva]

Jeho snahou bylo zmocnit se letadel, ale ovládnout hlavní terminál se muslimským radikálům nepodařilo, protože už v nákladním terminálu narazilo na tvrdý odpor bezpečnostních složek. Bitva o nákladní terminál trvala pět hodin a až v pondělí ráno pákistánská armáda oznámila, že má letiště pod kontrolou. [celá zpráva]

Dým nad letištěm v Karáčí

Foto: Fareed Khan, ČTK/AP

„Spáchali jsme tento útok na karáčské letiště jako vzkaz pákistánské vládě, že jsme stále naživu. Je to reakce na zabíjení nevinných lidí pumovými útoky na jejich vesnice,” citovala v pondělí agentura Reuters mluvčího Tálibánu. „Hlavním cílem bylo poškodit vládu, mimo jiné únosem letadel a zničením státních zařízení,” dodal. [celá zpráva]

Během bitvy na nákladním terminálu byli všichni cestující z letiště evakuováni a lety odkloněny.

Odvetný nálet

Pákistánská armáda podnikla v úterý letecký útok na pozice Tálibánu u afghánských hranic. Podle svých slov zabila 15 jeho bojovníků, když zničila devět stanovišť fundamentalistů v kmenových oblastech severozápadního Pákistánu.

Útoky se zaměřily na oblast Chajbarského průsmyku v Severním Vazíristánu, kde má své základny Tálibán. Místní obyvatelé zřejmě předpokládali, že armáda plánuje útoky, protože jich několik tisíc opustilo své domovy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků