Hlavní obsah
 

Na letiště v Karáčí zaútočil Tálibán, zahynulo 26 lidí

Nejméně 26 lidí zemřelo při útoku, který zahájila v neděli večer skupina těžce ozbrojených mužů na mezinárodní letiště v pákistánském Karáčí. K útoku se přihlásila pákistánská odnož Tálibánu. Mezi mrtvými je všech 10 útočníků. Boj s nimi trval šest hodin. Na letišti, které spojuje ekonomickou metropoli Pákistánu se světem, byly pozastaveny všechny lety a provoz bude podle úřadů obnoven nejdříve v pondělí večer.

 
Na letiště v Karáčí zaútočil Tálibán, zahynulo 26 lidí

„Oblast osvobozena. Žádné škody na letadlech. Požár, který byl již uhašen, nepostihl letadlo, ale jednu budovu. Všechna hlavní centra (letiště) jsou neporušena. Útočníci byli zatlačeni do dvou oblastí a zlikvidováni,” citovaly agentury mluvčího armády, která pomohla policii útok zastavit.

Útok začal na méně používaném terminálu pro lety VIP. „Jeden z útočníků se vyhodil do povětří, když jsme na něj stříleli,” řekl agentuře AFP k jedné z explozí představitel zasahujících bezpečnostních sil.

Příbuzní oběti v pákistánské sanitce

Foto: Akhtar Soomro, Reuters

Útočníci byli podle bezpečnostních sil převlečeni za příslušníky policejní hlídky a vyzbrojeni střelnými zbraněmi, raketomety a výbušninami. „Byli dobře vycvičeni. Plán jejich útoku byl velmi dobře promyšlený,” citovala AP představitele místních úřadů. Chtěli zničit některá letadla, ale podle něj se jim to nepodařilo.

Kromě střelby zazněly z letiště také dva silné výbuchy a v televizních záběrech byl vidět požár. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků