Hlavní obsah
Vrtulník AH-64 Apache britské armády startuje z paluby lodě HMS Ocean Foto: Bernie Hennesy, Reuters

NATO popřelo, že by Libyjci sestřelili vrtulník, v Misurátě se dál bojuje

Severoatlantická aliance v pátek popřela zprávy Tripolisu, že se libyjským vládním silám podařilo sestřelit vrtulník letící nad mořem u města Zlitán. Libyjská televize se odvolala na tvrzení mluvčího armády, podle něhož jde o třetí stroj sestřelený libyjskými silami od března, kdy mezinárodní aliance zahájila v Libyi letecké údery.

Vrtulník AH-64 Apache britské armády startuje z paluby lodě HMS Ocean Foto: Bernie Hennesy, Reuters
NATO popřelo, že by Libyjci sestřelili vrtulník, v Misurátě se dál bojuje

„Nemáme žádné zprávy, že by to byla pravda, je to nepravdivý nárok,“ sdělil představitel NATO z velitelství operace nad Libyí v Neapoli.

O sestřelení informovala libyjská státní televize s tím, že jde už o třetí sestřelený stroj NATO od zahájení operací nad Libyí. NATO zatím žádnou ztrátu nepotvrdilo. Přiznalo jen, že přišlo o útočný letoun F-15E Strike Eagle, který se nad Libyí zřítil v důsledku poruchy. [celá zpráva]

Minulý víkend byly v Libyi poprvé nasazeny francouzské a britské vrtulníky. Měly pomoci vyřešit patovou situaci, do které se konflikt po čtyřech měsících dostal. Umožňují přesné údery z malých výšek proti obrněné technice i palebným postům Kaddáfího sil.[celá zpráva]

Tvrdé boje v Misurátě 

Nejméně 17 obětí si vyžádaly v pátek tvrdé boje v libyjském přístavu Misuráta, kde vzbouřenci stále čelí útokům Kaddáfího sil. "Dalších šedesát  lidí bylo zraněno," řekl lékař z misurátské nemocnice Chálid abú Falgha CNN.

Jde o nejvíce obětí za poslední měsíc.

Sedm lidí bylo zabito podle rebelů v oblasti Dafnija, kde postoupily Kaddáfího jednotky za podpory tří tanků.  "Je to tam tam hrozné. Revolucionáři nesou tlak tankových sil na svých bedrech," řekl jeden ze vzbouřenců.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků