Hlavní obsah
Bojovníci Tálibánu Foto: Mohammad Shoiab , Reuters

Afghánci osvobodili humanitární pracovníky unesené Tálibánem

V Afghánistánu se podařilo osvobodit pět humanitárních pracovníků, které před měsícem unesli ozbrojenci radikálního hnutí Tálibán. S odvoláním na afghánské představitele to oznámila agentura Reuters. Mezi zachráněnými jsou i dva cizinci, jejich národnost úřady neupřesnily.

Bojovníci Tálibánu Foto: Mohammad Shoiab , Reuters
Afghánci osvobodili humanitární pracovníky unesené Tálibánem

"Byla to úspěšná operace, při níž bylo osvobozeno všech pět zajatců," uvedl mluvčí guvernéra afghánské provincie Badachšán, kde k únosu došlo. Podle něj jednotky při akci provedené v pátek večer zabily čtyři únosce.

Mluvčí neupřesnil, zda se do akce zapojily afghánské síly nebo zahraniční jednotky. Podle Reuters však v okolí správního střediska provincie Badachšán zodpovídají za bezpečnost výhradně afghánské jednotky.

Pětice pracovala pro švýcarskou společnost Medar. Ozbrojenci je unesli v květnu, když se humanitární pracovníci snažili dostat do provincie Badachšán na severovýchodě Afghánistánu, aby pomohli oblasti postižené záplavami.

Únosy cizinců jsou v Afghánistánu poměrně obvyklé. Únosci často požadují za jejich propuštění výkupné. Před dvěma lety ale v Badachšánu ozbrojenci Tálibánu unesli deset zahraničních humanitárních pracovníků, které následně zavraždili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků