„Věděli jsme, že s určitými lidmi mimo věznici komunikuje, ale nevěděli jsme jak,“ řekl k nálezu nejmenovaný policejní zdroj serveru Times LIVE. Dodal, že úřady dostaly tip od jedné osoby.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Mobily a disky byly v kartonech od mléka, které Krejčíř dostal.

„Ti, kdo mu pomáhali, vzali dva kondomy naplněné vodou a dali je dovnitř. Mezi nimi byly pevně schované paměťové disky a mobilní telefony. Kartony pak byly znovu zalepeny,“ vysvětlil metodu pašování zdroj a dodal, že vyšetřovatelé nyní zkoumají obsah datových zařízení.

To potvrdil i policejní mluvčí Solomon Makgale a dodal, že další stovky dokumentů byly zabaveny v pátek při prohlídce v Krejčířově domě. „V současnosti tyto dokumenty studujeme,“ uvedl Makgale.

Krejčířův obhájce Piet du Plessis se dal slyšet, že nechápe, proč je kolem mobilů takový povyk. Prohlásil, že Krejčíř má podle zákona stejná práva, jako kdyby byl stíhán na svobodě po propuštění na kauci. „Dokud nebyl odsouzen, má právo na přístup k určitým věcem,“ uvedl právník a dodal, že Krejčíř si řádně zažádal o povolení mít elektronická zařízení v cele.

Krejčíř v JAR čelí hned několika stíháním. Je obviněn z pokusu o vraždu, z únosu a napadení.