Desátník zahynul loni v květnu, když by na hlídce v provincii Hílmand na jihu Afghánistánu. Exploze jeho tělo vrhla na třímetrovou zeď. Byl okamžitě mrtvý.

Expertíza ukázala, že nálož byla buď odpálena ručně, nebo když se na ni šláplo. V tomto případě ale zřejmě šlo o první způsob. Nálož nastraženou na silnici odpálil 14letý chlapec Aga Valí. Tálibán mu za to slíbil 80 dolarů. Když si přišel pro odměnu, šéfové Tálibánu slib porušili a nevyplatili mu ji. Řekli mu, že by měl bojovat z náboženských důvodů a ne pro peníze.

Zrazený a rozčilený chlapec se k útoku přiznal afghánské policii, kam ho poslal jeho otec. Byl zadržen, při vyšetřování ale nebylo uvedeno na jak dlouho a je-li ještě ve vazbě v Sanginu, kde sloužila i jeho oběť.

Vyšetřování také ukázalo, že Tálibán při útoku použil novou taktiku. Zaměřil se na velitele, které identifikoval podle 90 centimetrové antény na batohu.

Daniel Gaul, který s ním byl na hlídce, uvedl, že po útoku začali používat britští vojáci novou taktiku zvanou „velké národní skomírání“. Nyní vojáci používají žebříky k překonání zdí okolo základen místo toho, aby museli projíždět úzkými masážemi, kde má exploze bomby největší následky.