Čína a Rusko, které s vyhlášením zóny nesouhlasily, se hlasování zdržely. Podobně se zachovaly Brazílie, Indie a Německo.

"Nesmíme přijít pozdě," řekl při předkládání návrhu francouzský ministr zahraničí Alain Juppé. Jeho země spolu s Velkou Británií a Libanonem rezoluci předkládala.

OSN odhlasovala dokument, v němž předpokládá vytvoření bezletové zóny a podniknutí všech nezbytných kroků k ochraně ohrožených civilistů a všech kroků k dodržení bezletové zóny. To by mohlo znamenat, že si země organizace mohou dodržení zóny prosadit silou a podniknout vojenský zásah.

Podle některých informací by mohl začít v řádu hodin od přijetí rezoluce.

Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová během dne v Tunisku řekla, že k prosazení zóny bude potřeba vojenských kroků proti libyjské vzdušné obraně.

Kaddáfí hrozí, že zaútočí ve Středomoří

V podvečer Muammar Kaddáfí varoval, že pokud jiné země budou vůči Libyi intervenovat, bude Libye útočit na lodě a letadla v oblasti Středomoří. [celá zpráva]

Ještě ve čtvrtek večer se chystal zaútočit na město Benghází, které jako poslední drží povstalci. Dal jim poslední šanci se vzdát a slíbil, že pokud to udělají, nebude je trestat. V opačném případě nebude mít slitování. Státní televize během dne tvrdila, že vládní síly dobyly i město Misuráta. [celá zpráva]