Na místě zasahovali záchranáři a zdravotníci. Vojenskou čtvrť Čaklala, kde atentátník zaútočil u banky poblíž hotelu Pearl Continental, izolovala armáda.

Počet obětí potvrdil superintendant Ištiak Šáh. Zraněných je asi čtyřicet. Jsou mezi nimi i ženy a děti. Podle něj přijeli oba atentátníci na motocyklu.

Jeden z přeživších Rizvan Mahmúd, který přišel do banky zaplatit pokutu, sdělil BBC: "Těsně před explozí jsem viděl na parkovišti ženu se s třemi dětmi. Po výbuchu jsem viděl, že auto, v němž seděli, bylo zcela zničeno."

Rádža Šír Alí, která pracuje v nedaleké společnosti jako manažerka marketingu, řekla: "Byl to mohutný výbuch. Naše budova se otřásla jako při zemětřesení a když jsme vyšli ven, byl všude dým. Kusy těl přeletěly naši kancelář. "

Rávalpindí tvoří dvojměstí s hlavním městem Islámábádem. Nachází se v něm generální štáb a další vysoká velitelství pákistánské armády.Poslední útok byl spáchán jen půl kilometru od generálního štábu.

Vojenské budovy se v oblasti styly opakovaně terči útoků pákistánských radikálů. Naposled dokonce radikálové vnikli do prostor velitelství a po několik hodiny tam zadržovali rukojmí včetně vysokých důstojníků. [celá zpráva]

Radikálové útočí na armádu, protože ta proti nim vede rozsáhlou ofenzívu v Jižním Vazíristánu. [celá zpráva]

Pákistán nabízí vysoké odměny za hlavy vůdců Tálibánu

Pákistánská vláda vypsala odměnu v celkové výši pěti miliónů dolarů za informace, které by vedly k dopadení nejvyššího velitele pákistánské odnože extremistického hnutí Tálibán Hakimulláha Mahsúda a dalších jeho 18 vůdců.

"Kdokoliv dopadne tyto muže, živé nebo mrtvé, nebo poskytne konkrétní informace, dostane vládní odměnu," uvádí se v dokumentu zveřejněném v pákistánských médiích.

Nejvyšší částka 50 miliónů rupií (téměř 11 miliónů Kč) je vypsána na Mahsúda, jeho hlavního pobočníka Valího Rahmána Mahsúda a Karího Husajna Mahsúda, jenž je pravděpodobně zodpovědný za výcvik sebevražedných atentátníků. Na dopadení dalších 16 velitelů Tálibánu se odměna pohybuje od 10 do 20 miliónů rupií.

Pákistánská policie na místě atentátu

Pákistánská policie na místě atentátu

FOTO: Faisal Mahmood , Reuters