Hlavní obsah
Exprezident Slovenské republiky Andrej Kiska Foto: Milan Malíček, Právo

Volby na Slovensku by vyhrál Směr, Kiska dál posiluje

Pokud by se nyní konaly na Slovensku volby, strana exprezidenta Andreje Kisky Za lidi by získala 12 procent hlasů, uvedla v pondělí agentura AKO. Její srpnový průzkum přitom straně přisoudil zisk 8,8 procenta. Volby by vyhrála strana Směr-sociální demokracie se ziskem 20,1 procenta hlasů.

Exprezident Slovenské republiky Andrej Kiska Foto: Milan Malíček, Právo
Volby na Slovensku by vyhrál Směr, Kiska dál posiluje

Na druhém místě by skončila nyní neparlamentní koalice Progresivní Slovensko/Spolu, získala by 12,7 procenta hlasů. Třetí místo by obsadila Lidová strana Naše Slovensko Mariana Kotleby, kterou by volilo 12,3 procenta Slováků.

Straně Svoboda a Solidarita by dalo svůj hlas 6,7 procenta respondentů, Slovenská národní strana by získala 6,4 procenta a strana Jsme rodina 5,9 procenta. Do parlamentu by se ještě dostalo hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti se ziskem 5,8 procenta hlasů a křesťanští demokraté, kterým by dalo svůj hlas 5,6 procenta respondentů.

Před branami parlamentu by zůstaly všechny strany zastupující maďarskou menšinu žijící na jihu Slovenska. Most-Híd by získal 3,9 procenta hlasů a Strana maďarské komunity 3,1 procenta hlasů. Podle deníku Sme však obě strany zvažují společnou kandidátku.

Parlamentní volby se budou na Slovensku konat na konci února 2020.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků