Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

V Rakousku zadrželi dvě nezletilé dívky, které se chtěly přidat k Islámskému státu

Rakouská policie zadržela v sobotu v Salcbursku a v Horních Rakousích dvě nezletilé dívky, které se pokusily přidat k teroristické skupině Islámský stát (IS). Podle agentury APA to v neděli sdělilo státní zastupitelství v Salcburku.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
V Rakousku zadrželi dvě nezletilé dívky, které se chtěly přidat k Islámskému státu

Mluvčí zastupitelství uvedl, že obě dívky se údajně nabídly, že se stanou ženami bojovníků Islámského státu. "Už prý také složily manželské sliby," dodal.

Podle agentury APA byla v Horních Rakousích zadržena sedmnáctiletá dívka původem z Bosny a v Salcbursku šestnáctiletá Čečenka.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Mladší žena prý již udržovala kontakt s džihádisty v Sýrii. V prosinci ji zastavili při kontrole vlaku v Rumunsku, když očividně mířila právě do Sýrie. Rumunské úřady dívku poslaly zpět do Rakouska, kde byla zadržena v sobotu na základě vyhodnocení tohoto případu. Podle přesvědčení vyšetřovatelů právě ona přesvědčila sedmnáctiletou Bosňanku ke stejnému záměru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků