Hlavní obsah
Nizozemská policie oznamuje zadržení Ridouana Taghiho. Foto: Profimedia.cz

V Dubaji zatkli šéfa nizozemských kokainových Andělů smrti

Policie v Dubaji zatkla jednoho z nejhledanějších zločinců v Nizozemsku, 41letého Ridouana Taghiho, který stojí v čele drogového gangu Andělé smrti. Podle televize Al-Džazíra byl jednačtyřicetiletý Taghi zadržen na základě mezinárodního zatykače. Stíhán je za vraždu a pašování kokainu.

Nizozemská policie oznamuje zadržení Ridouana Taghiho. Foto: Profimedia.cz
V Dubaji zatkli šéfa nizozemských kokainových Andělů smrti

Taghi pochází z Maroka a podle dubajské policie do Spojených arabských emirátů přicestoval na falešný pas i vízum. Zadržen byl při společné operaci Interpolu, místní a nizozemské policie, uvedla v pondělí státní tisková agentura Emirátů WAM. Zatykač byl na něj vydán loni. „Poté, co dostal žádost od úřadů, podnikl tým dubajské policie vyšetřování a zadržel Taghiho v jeho domě v Dubaji,“ uvedla agentura WAM. Podle dubajské policie se v zemi Taghi nezapojil do žádné nezákonné činnosti a zaměstnával asistenty z různých zemí.

Nizozemsko a emirát Dubaj nemají mezi sebou dohody o vydávání občanů, ale podle nizozemské televize NOS se vyjednává o převozu Taghiho do Nizozemska.

Šéf nizozemské policie Erik Akerboom řekl podle listu The Guardian, že zatčení Taghiho má „pro Nizozemsko velký význam“. Taghim vedený drogový gang je spojován s devíti vraždami a pokusy o několik dalších.

Maročan je spojován se zářijovou vraždou právníka Dereka Wiersuma, který zastupoval spolupracujícího svědka Nabila Bakkaliho ve velkém případu proti Taghimu a dalšímu podezřelému Saidovi Razzoukimu. Případ se týká pěti vražd a jednoho pokusu o vraždu spáchaných v Nizozemsku v letech 2015 až 2017. Bakkali poskytl svědectví proti dalším lidem výměnou za nižší trest. Za hlavního podezřelého v případu byl označen Taghi, který prostřednictvím svého právníka vzkázal, že je nevinný. Další podezřelí, z nichž 11 je ve vazbě, odmítli vypovídat.

Po vraždě advokáta jedny z policejních odborů v Nizozemsku uvedly, že čin „potvrzuje, že žijí v narkostátu“.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků