Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Reuters

Superšiřitelka z Ga-Pa je v tom možná nevinně

Šestadvacetiletá Američanka, které se v posledních dnech přisuzovaly až desítky nakažených koronavirem v alpském horském středisku Garmisch-Partenkirchen, možná za žádným rozšířením infekce nestojí.

Ilustrační foto Foto: Reuters
Superšiřitelka z Ga-Pa je v tom možná nevinně

Po několika stovkách testů se totiž ukázalo, že s ženou je možné spojit jen tři případy. Podle německé televize ARD je naopak otázkou, zda se žena sama nestala obětí šíření infekce v Garmisch-Partenkirchenu.

Média Američanku označovala za superšiřitelku, neboť prý nepočkala na výsledek testu a i s příznaky nemoci obrazila několik hospod a barů. Mnichovská prokuratura sdělila, že případ prověřuje i jako možné ublížení z nedbalosti.

Zdá se ale, že vše bylo trochu jinak. Žena pracuje v hotelu pro armádu USA uzavřeném na dva týdny kvůli třem desítkám případů nákazy. Podle ARD je možné, že se právě tam nakazila. Nyní začala věc vyšetřovat americká armáda.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků