Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky/Reuters

Stoupenkyni Islámského státu po návratu do Německa ihned zatkla policie

Německá policie v pátek večer zatkla stoupenkyni teroristické organizace Islámský stát (IS) hned po jejím příletu z Turecka do Frankfurtu. Podle agentury DPA to v sobotu sdělilo spolkové státní zastupitelství, které k zatčení vydalo příkaz.

Ilustrační foto Foto: Novinky/Reuters
Stoupenkyni Islámského státu po návratu do Německa ihned zatkla policie

Žena, která je mimo jiné podezřelá z příslušnosti k IS, přiletěla linkovým letem z Turecka, odkud ji tamní úřady vypověděly. Podle informací DPA byli na palubě letadla přítomni pracovníci spolkového kriminálního úřadu.

Státní zastupitelství uvedlo, že obviněná žena koncem roku 2014 odcestovala do Sýrie, aby žila na území, které tehdy ovládal Islámský stát. Tam se posléze začátkem následujícího roku provdala za bojovníka IS, s nímž pak přešla do Iráku. Po návratu do Sýrie oba začátkem letošního roku zadržely kurdské bezpečnostní síly.

Turecko na začátku tohoto týdne začalo deportovat občany evropských zemí a Spojených států, které podezřívá z napojení na IS. Turecký ministr vnitra Süleyman Soylu nedávno řekl, že Turecko není hotelem pro bojovníky této teroristické organizace. Ankara dlouhodobě kritizuje západní státy za to, že nechtějí přijímat zpět své občany, kteří odešli bojovat do Sýrie či Iráku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků