Hlavní obsah

Šílený jezdec z Trevíru jde do vazby

Na řidiče, který v úterý odpoledne v Trevíru na západě Německa vjel do chodců na pěší zóně, byla ve středu odpoledne uvalena vazba. Jedenapadesátiletý Němec, rodák z Trevíru, je obviněn z několikanásobné vraždy, pokusu o vraždu a těžkých ublížení na zdraví. Při zběsilé jízdě zabil pět lidí, mezi nimiž bylo i devítitýdenní dítě, a 18 lidí zranil. Motiv jeho činu je stále nejasný, napsal server týdeníku Focus s odkazem na informace policie.

Šílený jezdec z Trevíru jde do vazby

„Během výslechů, které vyšetřovatelé provedli včera a v průběhu dnešního dne, obžalovaný měnil výpovědi a podával částečně nesrozumitelné informace, z nichž zatím nelze odvodit srozumitelný motiv činu ani podrobnosti o celé události,“ uvedla policie v prohlášení.

Policie uvedla, že výslechy budou pokračovat i v dalších dnech, nelze proto zatím sdělit informace o dosavadním obsahu, protože by to mohlo ovlivnit další vyšetřování. Vyšetřovatelé opět zdůraznili, že ani v průběhu výslechů obviněného, ani z dosavadních výsledků vyšetřování se nezjistilo nic, co by nasvědčovalo politickému či náboženskému motivu.

Na místo tragédie v centru Trevíru nocí lidé svíčky a květiny.

Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters

Muž se ale během zadržení a po něm choval neobvykle. Státní zastupitelství v Trevíru proto pověří znalce, aby ho vyšetřil a určil míru jeho viny. Zatím však neexistují „žádné konkrétní náznaky úplného vyloučení zavinění,“ uvedla policie. Policie naměřila řidiči 1,4 promile alkoholu.

Jedenapadesátiletý řidič vjel s vozem značky Land Rover na pěší zónu a má na svědomí pět lidských životů. Zabil i dvouměsíční holčičku. První zprávy mylně uváděly, že dítěti bylo devět měsíců. Mezi mrtvými je i 45letý otec holčičky. Matka mrtvé dívenky a její 1,5letý bratr jsou ve vážném stavu v nemocnici. Dalších 18 lidí bylo zraněno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků