Hlavní obsah
 

Lékaři stopy jedu v Navalného těle nenašli. Převoz do Berlína nedovolí

Ruští lékaři kvůli špatnému zdravotním stavu opozičního předáka Alexeje Navalného nedoporučili jeho letecký převoz do Berlína. Navalnyj nyní leží v nemocnici v Omsku v bezvědomí a trpí příznaky otravy. Stopy jedu v jeho těle zatím doktoři nenašli. Letecký speciál vyrazil pro kritika Kremlu brzy ráno z Norimberku poté, co od ruských úřadů obdržel potřebná povolení.

 
Lékaři stopy jedu v Navalného těle nenašli. Převoz do Berlína nedovolí

„Hlavní lékař uvedl, že Navalného nelze převézt, protože jeho stav je nestabilní,“ napsala mluvčí opozičního předáka Kiry Jarmyšová na Twitteru a zároveň Kreml obvinila, že stojí za tímto rozhodnutím.

Dodala, že pokud Navalnyj zůstane v Omsku, je ohrožen jeho život, protože místní nemocnice není dostatečně vybavená.

Ráno se podle agentury RIA Novosti sešlo lékařské konzilium, jehož se zúčastnili i specialisté z Moskvy, aby zhodnotilo zdravotní stav pacienta.

Německý letoun neziskové společnosti Cinema for Peace Foundation, který ho má přepravit do berlínské nemocnice Charité, už přistál v Omsku.

Navalnyj leží v bezvědomí v nemocnici v Omsku, kde muselo jeho letadlo nouzově přistát ve čtvrtek na cestě z města Tomsk. Podle Jarmyšové se u něho projevily příznaky otravy. „Předpokládáme, že ho otrávili něčím namíchaným do čaje,“ uvedla mluvčí.

Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj je od včerejšího dne v kómatu. Podle jeho mluvčí byl otráven, a to jedem v čaji, který si dával na letišti. Lékaři zatím diagnózu neoznámili

Foto: Twitter.com

Zástupce hlavního lékaře omské nemocnice Anatolij Kaliničenko agentuře RIA Novosti řekl, že dosud nebyly identifikovány žádné jedy ani stopy jejich přítomnosti v krvi ani moči Navalného.

Německá kancléřka Angela Merkelová po čtvrtečním jednání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem uvedla, že Navalnému bude poskytnuta „jakákoli lékařská pomoc“ ve Francii nebo v Německu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků