Hlavní obsah
Americký tank M1A1 Abrams při cvičných střelbách Foto: Ints Kalnins, Reuters

Polští houbaři zastavili americkou tankovou jednotku

Velké a kuriózní překvapení zažili minulý víkend příslušníci americké tankové jednotky dislokované od letošního ledna na vojenské základně u města Zaháň (Żagań) na jihozápadě Polska. Na poslední chvíli museli odvolat dlouho plánované cvičení na tamní tankodromu, protože jim doslova vpadly do cesty houfy polských houbařů.

Americký tank M1A1 Abrams při cvičných střelbách Foto: Ints Kalnins, Reuters
Polští houbaři zastavili americkou tankovou jednotku

Když už v amerických tancích typu Abrams burácely motory a vše bylo připravené na střelby, začali do vojenského výcvikového prostoru ve velkém pronikat místní i přespolní houbaři. Bez nejmenšího zaváhání zcela ignorovali dvojjazyčné polské i anglické nápisy o zákazu vstupu civilního obyvatelstva na polygon, protože hrozí nebezpečí.

Až přestanou růst

O události informovala v pátek polská média.

„Polákům ve sběru hřibů, které se nyní v hojném počtu objevily i v lesích patřících k vojenské základně v Zaháni, nezabránila ani americká armáda. Musela před nimi ustoupit,“ vylíčil polský deník Fakt.

„Zapálení houbaři zastavili americké tanky,“ hlásal titulek listu Gazeta Wyborcza. Ten také dodal, že velitelé rozbíhající se manévry nakonec zastavili a odvolali. Cvičení se uskuteční v náhradním termínu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků