Hlavní obsah
Americká stíhačka F-15C z ze základny Lakenheath. Foto: Ints Kalnins, Reuters

Pilota americké stíhačky, která se zřítila do moře, našli mrtvého

Pilot americké stíhačky F-15C Eagle, která se v pondělí zřítila do Severního moře východně od Velké Británie, byl nalezen mrtev. Uvedl to server Air Force Times s odvoláním na vyjádření letectva.

Americká stíhačka F-15C z ze základny Lakenheath. Foto: Ints Kalnins, Reuters
Pilota americké stíhačky, která se zřítila do moře, našli mrtvého

Stíhačka F-15C z 48. stíhacího křídla, které vzlétla z britské základny Lakenheath, se kolem 9:40 místního času (10:40 SELČ) zřítila do Severního moře. Podle vyjádření jednotky byl stroj na běžném výcvikovém letu.

Po pádu bylo vyhlášeno pátrání a o pomoc byla požádána britská pátrací služba. Té se podařilo najít vrak letadla. Podle pobřežní stráže byly na místo vyslány helikoptéra a záchranné čluny. „Směřují tam i další plavidla, která se nacházela v okolí,” dodala stráž.

Později velitel americké jednotky plukovník Will Marshall řekl ve videovzkazu, že pilot byl nalezen mrtev: „S těžkým srdcem potvrzuji, že pilot zříceného F-15C Eagle byl nalezen a bylo potvrzeno, že je po smrti. Je to tragická ztráta pro lidi ze 48. stíhacího křídla.“


Příčina pádu zatím není známa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků