Hlavní obsah
Portrét jednoho z podezřelých Foto: Saská policie

Miliardová loupež v drážďanské klenotnici: Policie zveřejnila portrét podezřelého

Drážďanská policie a prokuratura se domnívají, že na vyloupení drážďanské klenotnice se podílelo nejméně sedm osob. Vyplývá to podle nich z analýzy saského kriminálního úřadu a rozsáhlého vyhodnocení videomateriálu. Zveřejněn byl policejní portrét jednoho z podezřelých. Vyšetřovatelé mají rovněž bližší poznatky o automobilu, který byl při vloupání použit, informovala ve čtvrtek agentura DPA.

Portrét jednoho z podezřelých Foto: Saská policie
Miliardová loupež v drážďanské klenotnici: Policie zveřejnila portrét podezřelého

Nová zjištění se týkají také automobilu pachatelů. Audi S6 loni v srpnu prodal soukromník neznámé osobě. Automobil si u prodávajícího v Magdeburgu vyzvedl přibližně 25letý muž. Vyšetřovatelé se domnívají, že tento muž byl skutečným kupcem a má co do činění s vloupáním do klenotnice. Proto zveřejnili jeho portrét.

Dva zloději loni v noci na 25. listopadu pronikli oknem do drážďanské klenotnice Zelená klenba, sekyrou rozbili ochranná skla a ukradli barokní šperky nevyčíslitelné hodnoty.

Při akci zřejmě použili zmíněné přebarvené Audi S-6, které bylo krátce po loupeži zapáleno v nedalekých podzemních garážích.

Původně se uvádělo, že gang měl čtyři lidi, nyní má policie za to, že se jich na akci podílelo sedm.

Na dopadení pachatelů byla vypsána odměna 500 000 eur (asi 12,6 milionu korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků