Hlavní obsah
Marian Kočner přichází k soudu. Foto: Aleš Fuksa, Právo

Marian Kočner šel do vazby v den, kdy objednával letadlo do Chorvatska

Slovenský nejvyšší soud poslal Mariana Kočnera do vazby 28. června 2018, na stejný den si podnikatel zařizoval let soukromým letadlem do chorvatského Splitu. Kočner je obžalovaný, že byl objednavatelem vraždy novináře Jána Kuciaka.

Marian Kočner přichází k soudu. Foto: Aleš Fuksa, Právo
Marian Kočner šel do vazby v den, kdy objednával letadlo do Chorvatska

Podle webu aktuality.sk napsal Kočner SMS zprávu spolumajiteli letecké společnosti Tatrajet: „Zdravím. Na pondělí odpoledne máte volné letadlo? Děkuji.“ Dostal pozitivní odpověď.

Podnikatel měl letět do Splitu ještě s dalšími čtyřmi osobami. Asi osm kilometrů od Splitu kotvila Kočnerova jachta Pegas, která je podle slovenského Denníku N nyní přepsaná na jeho exmanželku Karolínu. Kamarád z Chorvatska tehdy Kočnerovi napsal, že jachta byla opravena a je dotankovaná.

Server aktuality.sk v této souvislosti upozornil, že se Kočner připravoval na rychlé zmizení ze Slovenska. Po odsouzení podnikatele Ladislava Bašternáka za daňové podvody Kočner napsal dalšímu podnikateli, Tomáši Rajeckému: „Mezinárodní vody to jistí, loď už mám připravenou.“ Kočner i Rajecký se podle serveru aktuality.sk objevili na tzv. mafiánských seznamech.

Kočner byl původně zadržen v případu falšování směnek televize Markíza a během vazby byl obviněn také z objednávky Kuciakovy vraždy. Hrozí mu 25 let vězení až doživotí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků