Hlavní obsah
Dvacetikilometrová kolona kamiónů na maďarsko-rakouské hranici Foto: MTI

Maďarsko zavedlo hloubkovou ostrahu jižních hranic

V obavách před další migrační vlnou zavedlo Maďarsko v noci na úterý tzv. hloubkovou kontrolu svých jižních hranic. Uvedl to György Bakondi, bezpečnostní poradce maďarského premiéra Viktora Orbána.

Dvacetikilometrová kolona kamiónů na maďarsko-rakouské hranici Foto: MTI
Maďarsko zavedlo hloubkovou ostrahu jižních hranic

V praxi to znamená, že maďarští policisté budou kontrolovat pohyb osob nejen na hranicích se Srbskem a Chorvatskem, ale také do hloubi osmi kilometrů na maďarském území.

„Ilegální migranti zadrženi v tomto prostoru už nebudou umístěni v záchytných táborech na maďarském území jako doposud, ale budou vráceni k tranzitním zónám vybudovaným na hranicích,“ uvedl Bakondi.

V tranzitních zónách, do nichž je možný vstup pouze ze srbského, resp. chorvatského území, mohou migranti oficiálně požádat o azyl.

Na území Maďarska bylo letos zadrženo 17 000 ilegálních migrantů. Loni jich bylo až 391 000.

Rakousko přitvrdilo

Také Rakušané v pondělí zpřísnili kontroly na hranicích s Maďarskem. Na dálničním hraničním přechodu Hegyeshalom-Nickelsdorf se v pondělí tvořily kolony kamiónů o délce až 25 kilometrů. Rakušané kontrolovali nákladní i osobní vozy.

Řada řidičů se snažila ucpaný přechod objet přes Slovensko. Mluvčí maďarské policie Gabriella Tóthová nedokázala odhadnout, jak dlouho budou tyto zpřísněné kontroly trvat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků