Hlavní obsah
Francouzský premiér Manuel Valls Foto: Philippe Wojazer, Reuters

Francie masivně posílí bezpečnost i zpravodajské služby

Francie v příštích třech letech v rámci boje proti radikálním islamistům nově zaměstná 2680 lidí, z toho více než tisícovku agentů zpravodajských služeb. Paříž do posílení těchto složek investuje přes 425 miliónů eur (zhruba 11,8 miliardy korun), informoval ve středu francouzský premiér Manuel Valls.

Francouzský premiér Manuel Valls Foto: Philippe Wojazer, Reuters
Francie masivně posílí bezpečnost i zpravodajské služby

„Ohrožení je dnes velmi vysoké. Dlužíme tuto pravdu Francii,” prohlásil v projevu Valls. Podle něj je nyní třeba sledovat téměř 3000 osob, včetně 1300 Francouzů a cizinců usazených ve Francii, kteří se zapojili do činnosti teroristických sítí v Sýrii a Iráku. „To je zvýšení o 130 procent během jednoho roku,” zdůraznil Valls.

Nebezpečí podle premiéra představují i lidé působící v Jemenu a dalších blízkovýchodních zemích. Zmínil také hrozbu kybernetického džihádu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Úbytek turistů zaznamenalo i pařížské muzeum Louvre.

Foto: Jacques Brinon, ČTK/AP

Valls upřesnil, že během tří let kvůli tomu bude jenom v rámci resortu ministerstva vnitra vytvořeno 1400 nových pracovních míst, z toho 1100 ve zpravodajských strukturách zaměřených na boj proti terorismu.

Dalších 950 míst vznikne v souvislosti s posilováním boje proti terorismu také na ministerstvu spravedlnosti, 250 míst na ministerstvu obrany a 80 na ministerstvu financí.

„Je to masivní, ale nezbytné úsilí o zajištění bezpečnosti,” prohlásil Valls.
Dodal, že v současnosti zajišťuje bezpečnost citlivých míst, jako jsou synagogy, židovské školy, mešity či policejní stanice, na 122 000 policistů a vojáků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků