Hlavní obsah

CNN aranžovala v Londýně hrstku muslimských demonstrantů do záběru

Americká televize CNN čelí nařčení, že aranžovala protest muslimů po teroristických útocích v Londýně a zpronevěřila se práci zpravodajců. Na internetu se objevilo video, na němž štáb korespondentky Becky Andersonové na ulici zahrazené policií aranžuje pro kamery tucet muslimů s hesly proti radikalismu a terorismu. CNN kritiku odmítla.

CNN aranžovala v Londýně hrstku muslimských demonstrantů do záběru

Reportáž se objevila v nedělním přímém přenosu z Londýna, kde v noci v dodávce a s noži zaútočila trojice teroristů na London Bridge a Borough Market a zabila sedm lidí. Televize ukázala prázdnou ulici přehrazenou policejní páskou, u níž se shromáždilo několik muslimských mužů, žen a dětí s protestními hesly a květinami, jimiž na místě uctili oběti.

Andersonová ve vysílání četla jejich slogany jako „Islámský stát prohraje“ nebo „Láska zvítězí“. Ze záběrů je sice patrné, že v ulici není víc než tucet lidí, z jiného videa pořízeného kamerou z pozadí těsně před televizním vstupem je však patrné, že štáb demonstrantům ukazoval, kam si mají stoupnout, aby se úhledně vešli do záběru.

Kamera zachytila, jak televizní pracovníci lidi aranžovali do záběru.

Video, které se objevilo na internetu, vzbudilo vlnu protestů a na serveru YouTube reportáž doprovází odmítavý přípisek: Fake News čili Lživé zprávy.

CNN však kritiku odmítla. Uvedla, že nešlo o nic jiného než dostat všechny lidi, kteří na místo přišli sami, do záběru. „Ta zpráva (o kašírování) je nesmysl,“ uvedla televize v prohlášení. „Policie skupinu demonstrantů pustila přes kordon, aby mohli ukázat své transparenty shromážděným médiím. CNN společně s dalšími médii je při tom jen nafilmovala.“

Jedním ze zmíněných médií byla také Česká televize, která pietu ukázala v živém vysílání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků