Hlavní obsah
Prezidentka Zuzana Čaputová Foto: Ivan Vilček, Právo

Čaputová odsoudila agresivitu při protestech v Bratislavě

Občané mají právo protestovat proti opatřením, která mají ochránit jejich zdraví a životy. Vyjádření názoru ale nemůže přerůst do agresivních výzev, ani do konfliktů. Uvedla to dnes v reakci na bratislavské protesty odpůrců restrikcí proti koronaviru prezidentka Zuzana Čaputová.

Prezidentka Zuzana Čaputová Foto: Ivan Vilček, Právo
Čaputová odsoudila agresivitu při protestech v Bratislavě

„Nikdo nenutí nikoho očkovat se. Nesmíme ale zapomínat, že tu nejde jen o svobodné rozhodnutí neočkovat se, ale zároveň jde i o právo ostatních na ochranu svého zdraví," poznamenala Čaputová podle listu Sme.

Potřebujeme hlavně solidaritu a klidnou a věcnou debatu.
Zuzana Čaputová, prezidentka SR

Upozornila, že neočkovaní nemají před nákazou koronavirem ochranu, a varovala, že přetížené zdravotnictví nedokáže naplno pomáhat pacientům s covidem-19 a lidem s jinými diagnózami. „Proto potřebujeme hlavně solidaritu a klidnou a věcnou debatu," dodala.

Proti koronavirovým opatřením protestovaly v hlavním městě stovky lidí

Foto: Ivan Vilček, Novinky

Centrum slovenského hlavního města ve čtvrtek ochromily stovky odpůrců restrikcí proti šíření koronaviru. Vadí jim mimo jiné novela zákona, která mírně zvýhodňuje očkované a kterou prezidentka podepsala v pondělí. Demonstrace začala před prezidentským palácem a dav později zablokoval i nedaleké ulice.

Policie zasáhla proti neohlášenému protestu až po osmi hodinách, čímž si vysloužila od některých politiků, včetně premiéra Eduarda Hegera, kritiku. Protest podle Sme pokračoval i dnes, ale zúčastnily se jej už jen desítky lidí. Podle Denníku N se vše odehrálo v klidu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků