Hlavní obsah
 

Bouřící se migranty naložili do autobusů a vozí je k chorvatským hranicím

Několik stovek migrantů, kteří uvázli na srbsko-maďarské hranici a ve středu odpoledne vyvolali konflikt s maďarskou policií, začali Srbové ve čtvrtek odvážet autobusy k chorvatským hranicím. Maďarská televize M1 uvedla, že od rána vyrazily na cestu už čtyři autobusy.

 
Bouřící se migranty naložili do autobusů a vozí je k chorvatským hranicím

Podle televize si migranti balí věci a postupně nastupují do přistavených autobusů. Server index.hu uvedl, že celou akci koordinuje srbská policie. Maďarsko ve středu požádalo srbskou stranu, aby pomohla vyřešit krizi na hranicích.

Chorvatská policie oznámila, že do země za 24 hodin dorazilo přes 5600 uprchlíků. Ve středu překročilo maďarské hranice 277 migrantů. Pro srovnání den před uzavřením hranic se Srbskem to bylo 9380 migrantů a první den po uzavření hranic 367 běženců.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Běženci ve středu odpoledne zaútočili na hraniční přechod Röszke a dostali se do konfliktu s maďarskou policií. Migranti házeli na policisty kameny, policie použila slzný plyn a vodní dělo. Potyčky pokračovaly až do večera. [celá zpráva]

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Maďarská policie nasadila na migranty u Röszke vodní dělo

Video: Reuters

„Tady je situace beznadějná, zkusíme jinou trasu,“ citoval server origo.hu jednoho z běženců.

Z Chorvatska chtějí dál do Slovinska, Rakouska a Německa. „Ze Slovinska se pak dostaneme do Rakouska?“ ptal se další uprchlík srbského řidiče autobusu.

Dělníci zpevňují bariéru na hraničním přechodu Röszke.

Foto: MTI

Maďarsko potvrdilo, že hraniční přechody se Srbskem budou uzavřeny po dobu třiceti dnů. Server origo.hu uvedl, že ve čtvrtek začala oprava bariéry, která byla při středečních násilných střetech migrantů s policií poškozena. Na hraničním přechodu má být umístěn pevnější zátaras.

Skupina migrantů čeká na srbsko-chorvatských hranicích na převoz na chorvatské území.

Foto: Antonio Bronic, Reuters

Soud ve městě Szeged začal projednávat případy dalších dvanácti uprchlíků, kteří se v uplynulých dnech dostali nelegálně na maďarské území. Ve středu soud rozhodl o vyhoštění deseti migrantů za ilegální přechod hranic. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků