Hlavní obsah
Migranti na srbsko-maďarské hranici Foto: MTI

Berlín se přidělování migrantů nezřekl

Ilegální migranti, kteří přicházejí do Evropy a kteří projdou úvodními stupni posouzení, by měli být přerozdělováni do jednotlivých členských zemí EU. Počítá s tím návrh reformy azylového systému REU schválený vládou kancléřky Angely Merkelové, s nímž vyrazili do Bruselu němečtí diplomaté.

Migranti na srbsko-maďarské hranici Foto: MTI
Berlín se přidělování migrantů nezřekl

Týdeník Der Spiegel dále napsal, že na tom, jak by mělo vypadat azylové řízení v EU, se shodla berlínská koalice, když s drobnějšími úpravami přijala návrh ministra vnitra Horsta Seehofera (CSU). „V některých pasážích jednotlivé resorty Seehoferův podklad očividně zpřísnily,“ napsal časopis.

Berlín chce, aby už na vnější hranici EU docházelo k „předběžnému vyhodnocení“ uchazečů o azyl, a to co možná nejrychleji. Každý, na něhož se nebude vztahovat ochrana, by měl být odmítnut a navrácen zpět.

„Ten, kdo má naději na uznání žádosti, by měl být po patřičném řízení přidělen do jednotlivých zemí EU. Přitom by měl být brán zřetel na počet obyvatel a ekonomickou sílu zemí,“ píše Der Spiegel. Nezmiňuje povinné kvóty ani princip dobrovolnosti v přijímání uprchlíků.

Při přerozdělování migrantů se schválenou žádostí o azyl se mají zvážit i „priority“ uprchlíků hledajících ochranu, například zda v některém ze států Unie žijí jejich příbuzní, píše se ve vládním dokumentu SRN. Aby se zabránilo tomu, že se azylanti budou potulovat po Unii, měli by dávky dostávat jen od státu, do nějž budou přičleněni. Výjimky budou platit jen pro „mimořádně vážné případy“.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků