Řidič taxíku Aksha Patel řekl televizi Sky News, že ženě se podařilo dveře zevnitř zablokovat na pár vteřin, než ji útočníci patrně přetlačili. "Věděla, že jde o zlé lidi, kteří se snaží dostat dovnitř," uvedl Patel. "Lidem se podařilo uprchnout zadními dveřmi, takže zachránila snad 20 životů," dodal.

Událost se podle něj stala v restauraci Black and Blue Steak ve čtvrti Borough Market, kam útočníci dorazili z místa prvního útoku na mostě London Bridge.

Video

Expirované video

Amatérské video po útoku v Londýně.

Britská média v neděli zveřejnila mnohá svědectví o tom, jak se lidé útočníkům postavili - mimo jiné i tím, že po nich házeli sklenice a barové židle. Jeden taxikář se údajně pokusil atentátníky srazit svým vozem. [celá zpráva]

Nahrávka zachycuje paniku v jedné londýnské restauraci

Rumunský kuchař Florin Morariu, který pracuje v pekařství Bread Ahead na Borough Market, řekl agentuře AP: "Podívali jsme se z okna, protože jsme viděli, že se něco děje, všichni utíkali... Lidé omdlévali, padali a my jsme šli ven, abychom se podívali, co se děje." Když viděl útočníky, jak bodají do lidí, nejprve prý "ztuhnul" a nevěděl, co dělat. Pak ale šel a jednoho z teroristů udeřil bedýnkou do hlavy.

"Bylo tam policejní auto s tlampačem, hlásalo ´utíkejte, utíkejte´, pak policie hodila granát.... A pak jsem běžel." Když pak Morariu viděl zoufalé lidi, umožnil asi 20 z nich, aby se schovali v pekařství, a stáhl rolety.

Překvapivým symbolem toho, jak Britové po útoku zachovali klid, se podle médií stal zatím neznámý muž se sklenicí piva, kterou neodložil ani při útěku. Záběry klidně kráčejícího muže v kontrastu s prchajícími vzbudily na sociálních sítích mnoho komentářů. Jeden pisatel na Twitteru uvedl, že vzhledem k vysoké ceně piva není divu, že se ho muž nechtěl vzdát.

Teroristický útok v Londýně
V Londýně udeřili teroristé s dodávkou, noži a atrapami výbušnin 
Tři útoky za tři měsíce. Británie čelí bezprecedentní hrozbě
Srazili i těhotnou a do všech bodali, vylíčili svědkové krveprolití
Lidé se snažili teroristy zastavit a házeli po nich židle i sklenice
Muž vyfotil zastřeleného útočníka, obětí je už sedm
Čeští politici odsoudili teroristické útoky v Londýně
Byli jsme moc tolerantní. Mayová vyhlásila boj extremistům
Kamera natočila paniku na mostě po útoku
Jeden z atentátníků se zajímal o dodávku muže z londýnského Barkingu
Trump nabídl Británii pomoc a připomněl imigrační dekret