"Máme teď jasné poznatky o zvýšení počtu nenávistných útoků v zemi a jejich prudkém nárůstu v posledních týdnech. Je to nepřijatelné," řekl mluvčí policie Mark Hamilton.

Většinu nenávistných projevů tvoří různé formy obtěžování, útoků a slovních výpadů. Ale také například plivání nebo strkání. Terčem útoků jsou především muslimové a občané z východoevropských států.

Britští voliči hlasovali 23. června pro odchod BritánieEU. Rozhodli se tak po vyhrocené kampani, ve které byla imigrace jedním z hlavních témat. Někteří ze zastánců takzvaného brexitu podle komentářů rozdmýchávali xenofobii a rasismus. Tvrdili, že odchod z osmadvacítky umožní Británii zastavit příchod imigrantů, kteří podle mnohých Britů zabírají pracovní místa a zneužívají sociální dávky.

Příště půjdeme po vás!

V noci na čtvrtek neznámí pachatelé vypálili kůlnu u domu polské rodiny v Plymouthu na jihozápadě Británie. Zároveň poslali rodině dopis s výhrůžkou, že příště zaútočí přímo na ni.

Policie případ vyšetřuje jako rasově motivované násilí. Podle zpravodajské stanice BBC se napadená rodina potýká s hrozbami právě od červnového referenda.