„Uzavření je přece to, co by nás zničilo, což by nás vedlo k degeneraci v příbuzenských sňatcích,“ tvrdil listu. Muslimové v Německu přispívají podle něj k otevřenosti a různosti.

KOMENTÁŘ DNE:

Falešná debata O chybějící racionální debatě a nemožnosti rozumně argumentovat v době sekularizované západní civilizace přemítá Alexander Tomský. Čtěte zde >>

 Očima Saši Mitrofanova: Prostor zaplňují zbití černoši

„Jen se podívejte na třetí generaci Turků, zejména na ženy. To je přece enormní inovační potenciál,“ dodal.

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble.

FOTO: Hannibal Hanschke, Reuters

V Düsseldorfu osm zatčených

Africké země, které mají přijímat vrácené migranty, požadují otevření unijního trhu pro své výrobky. „Afrika bude náš problém a my jej musíme přijmout. Budeme muset více investovat v Iráku, v Sýrii a v Libyi,“ dodal.

Po požáru ubytovny pro migranty v severoněmeckém Düsseldorfu policie ve středu zadržela osm lidí. Nakonec ale zjistila, že za požárem stojí dva Severoafričané a jejich motivem byla nespokojenost s poměry v zařízení: oheň totiž založili po sporu o kvalitu jídla. [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Požár zničil výstavní halu v Düsseldorfu, kde byli ubytováni migranti. Zdroj: Reuters

Jeden ze dvou Severoafričanů ve věku 26 let byl viděn, jak lije hořlavinu na matraci a zapaluje ji, uvedla policie a státní zastupitelství. Druhý řekl ostatním a novinářům: „Museli jsme to udělat, aby se věci změnily.“ Ještě před požárem se objevilo varování, že se něco stane.

Ke krizi došlo v úterý v poledne, když se vydával oběd. Ten někteří muslimové neodmítli, přestože mají postní měsíc ramadán. Vadila jim ale nízká kvalita stravy.

Osm zadržených původně udalo falešný původ, vydávali se za Iráčany a Syřany.