„Uzavření je přece to, co by nás zničilo, což by nás vedlo k degeneraci v příbuzenských sňatcích,“ tvrdil listu. Muslimové v Německu přispívají podle něj k otevřenosti a různosti.

KOMENTÁŘE DNE:

Zeman versus ne-Zeman - Předvolební prezidentské klání předjímá Jiří Pehe. Čtěte zde>>

„Jen se podívejte na třetí generaci Turků, zejména na ženy. To je přece enormní inovační potenciál,“ dodal.

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble.

FOTO: Hannibal Hanschke, Reuters

V Düsseldorfu osm zatčených

Africké země, které mají přijímat vrácené migranty, požadují otevření unijního trhu pro své výrobky. „Afrika bude náš problém a my jej musíme přijmout. Budeme muset více investovat v Iráku, v Sýrii a v Libyi,“ dodal.

Po požáru ubytovny pro migranty v severoněmeckém Düsseldorfu policie ve středu zadržela osm lidí. Nakonec ale zjistila, že za požárem stojí dva Severoafričané a jejich motivem byla nespokojenost s poměry v zařízení: oheň totiž založili po sporu o kvalitu jídla. [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Požár zničil výstavní halu v Düsseldorfu, kde byli ubytováni migranti. Zdroj: Reuters

Jeden ze dvou Severoafričanů ve věku 26 let byl viděn, jak lije hořlavinu na matraci a zapaluje ji, uvedla policie a státní zastupitelství. Druhý řekl ostatním a novinářům: „Museli jsme to udělat, aby se věci změnily.“ Ještě před požárem se objevilo varování, že se něco stane.

Ke krizi došlo v úterý v poledne, když se vydával oběd. Ten někteří muslimové neodmítli, přestože mají postní měsíc ramadán. Vadila jim ale nízká kvalita stravy.

Osm zadržených původně udalo falešný původ, vydávali se za Iráčany a Syřany.